Wzrost endorfin w służbie pozytywnej, biznesowej współpracy

Wzrost endorfin w służbie pozytywnej, biznesowej współpracy

Posiadasz własną działalność i chcesz żyć w pozytywnych relacjach ze swoimi kontrahentami? Czasami dobre słowo, uprzejmy gest czy uśmiech znaczą więcej, niż Ci się wydaje! Bowiem w świecie zabieganych, narzekających, zestresowanych ludzi naprawdę ciężko się emocjonalnie odnaleźć!

Co innego, kiedy rozmowa o interesach toczy się w osobnym, przeznaczonym do tego celu pokoju, w spokojnej atmosferze, niż wówczas, kiedy domawiamy szczegóły współpracy w pośpiechu, przy zarzuconym dokumentami biurku. A jeśli już spotykamy się na rozmowę w sprzyjającym miejscu, warto też zatroszczyć się o to, by swego gościa uraczyć kawą, a może nawet podać na osobnym talerzyku cukierki z logo firmy? Cukierki z nadrukiem (takie jak od pyszne-krowki.pl) stały się ostatnio bardzo modną formą zjednywania sympatii. Któż z nas nie lubi odrobiny słodyczy? A kiedy w ustach robi się słodko, łatwiej o przychylność i w poważniejszych sprawach! Człowiek, którego organizm wytworzy odrobinę endorfin jest o wiele bardziej podatny na drobne ustępstwa czy negocjacje. I to w każdej dziedzinie życia. Także w biznesie.

Może dzięki temu uda Ci się przeforsować delikatną zmianę stawki? Może Twój kontrahent z przymrużeniem oka spojrzy na drobne niedociągnięcia w przygotowanej umowie i z dobrodusznością przystanie na ich szybką korektę? Zawsze warto zawalczyć o taką przychylność! Jeśli ja miałabym z Tobą współpracować, z całą pewnością moje pozytywniejsze nastawienie wywołałyby krówki reklamowe.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *