Wyposażenie pokoju dziecięcego

Wyposażenie pokoju dziecięcego

Urządzając mieszkanie, dużą uwagę zwracamy często na to, w jaki sposób wyposażyć pokój dziecięcy. Musi on bowiem być funkcjonalny, spełniać wymagania i potrzeby młodego człowieka, a przy tym zachować estetyczny wygląd. Nie bez znaczenia jest też kwestia bezpieczeństwa – w pokoju dziecięcym nie powinno być rzeczy, które mogą zrobić dziecku krzywdę – jak na przykład ostre kanty mebli, o które można uderzyć głową podczas żywiołowej zabawy.

Dobrym pomysłem jest wybranie zbliżonych stylistycznie elementów wyposażenia – co spowoduje, że pokój dziecięcy nie będzie wyglądał jak zbieranina przypadkowych mebli i sprzętów, lecz jak jedna, spójna całość. W dzisiejszych czasach łatwo znaleźć w sklepach elementy wyposażenia domy, dedykowane właśnie dzieciom – takie jak kolorowe dywany, małe szafki, pościel dziecięca z nadrukami przedstawiającymi ulubionych bohaterów dziecięcych bajek, albo też wygodne i praktyczne pudła na zabawki i inne drobiazgi.

Zdarza się, że dzieci nie chcą same sypiać we własnym pokoju, przyzwyczajone do spania w jednym pokoju, albo nawet w jednym łóżku, z rodzicami, lub też jednym z rodziców. W takim przypadku warto zachęcać dziecko, aby jednak przekonało się do spania we własnym pokoju. Pomocna może być pościel dla dzieci – kolorowa, ciekawa, być może z wizerunkiem ulubionej postaci dziecka z bajek, komiksów czy filmów. Dzieci zwracają uwagę na tego typu szczegóły – jeśli spodoba im się jakiś drobiazg w wyposażeniu pokoju, prawdopodobnie zapomną o swojej niechęci i spodoba im się przebywanie we własnym pokoju.

Kolorystyka pokoju dziecięcego nie powinna być zbyt jaskrawa. Jeśli wybieramy, na jaki kolor pomalować ściany, zdecydowanie lepiej zdecydować się na jeden z łagodnych, pastelowych odcieni, niż na jaskrawą czerwień. Wszystko tak naprawdę jest jednak ostatecznie kwestią osobistych upodobań i predyspozycji – niektórym bardziej podobają się wyraziste kolory, inni najlepiej czują się wśród białych i pastelowych ścian.

Zobacz: Komplet pościeli do łóżeczka | senna-sowka.plDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *