Wartość linków: mocne i zakazane

Wartość linków: mocne i zakazane

Pozycjonując swoją stronę internetową, musimy stworzyć zdrowy, mocny i wartościowy profil linków. Wiedząc, że pozycjonowanie stron internetowych jest zadaniem długotrwałym, warto co jakiś czas sprawdzać, czy zmierzamy w dobrym kierunku. Analiza profilu linków jest w tym celu niezbędna.

Jak większość, nawet bardzo niedoświadczonych osób wie, linki mogą być zdrowe i mocne lub zakazane, czyli skutkujące nałożeniem kary na stronę, co będzie mieć zawsze miejsce – w bliższej lub dalszej przyszłości. Mocne linki są nie tylko bezpieczne, ale przede wszystkim skuteczne, ponieważ realnie wpływają na wysokość naszej strony w wyszukiwarkach.

seo9

Zakazane linki

Większość właścicieli stron internetowych, którzy mniej więcej orientują się w zagadnieniach SEO uważa, że zakazane linki to tylko linki spamowe lub pochodzące z systemów wymiany linków niezgodnych z regulaminem Google. Warto jedna wiedzieć, że są też inne linki, które również będą uznawane za niewłaściwe, choć często o tym zapominamy. Należą do nich przede wszystkim różnego rodzaju reklamy tekstowe, które przekazują Page Rank, artykuły sponsorowane z takimi linkami, komentarze na forach internetowych i blogach, gdzie w treści wpisu znajduje się zoptymalizowany link.

Jak zdobywać linki, by sobie nie zaszkodzić?

Wszystkie działania związane z pozyskiwaniem linków, które wpływają na pozycjonowanie stron internetowych, można podzielić na dwie grupy: on-site, off-site.

On-site to działania wykonywane w obrębie danej witryny, na przykład związane z modyfikacją treści (content marketing), a off-site to działania podejmowane poza witryną, czyli głównie pozyskiwanie linków zewnętrznych. W dzisiejszych czasach najbezpieczniejszą metodą na zwiększenie pozycji naszej strony jest on-site, ponieważ Google coraz rygorystyczniej podchodzi do linków przychodzących. Najskuteczniejszą formą działania typu on-site jest oczywiście content marketing, czyli tworzenie właściwej treści, która pozwala nam szybko wypozycjonować daną stronę. Dowiedź się więcej o pozycjonowaniu na stronie http://promotraffic.pl/pozycjonowanie-stron/

seo6

Właściwa treść to taka, która jest przede wszystkim wartościowa dla odbiorcy, dobrze zoptymalizowana, oryginalna i ciekawa.

Najlepsza taktyka: połączenie działań on-site i off-site

W celu uzyskania jak najlepszych rezultatów należy mądrze połączyć obydwie metody, czyli skupić się nie tylko na tworzeniu dobrej treści, ale także na pozyskiwaniu wartościowych i właściwych linków przychodzących. Warto opracować sobie jakiś plan działania, który będzie mądry, przemyślany, a przede wszystkim bezpieczny. Skuteczne pozycjonowanie to nie tylko skupianie się na uzyskaniu jak najlepszego wyniku, ale również na niepopełnianiu błędów, które w przyszłości mogą nas wiele kosztować.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *