Co warto wiedzieć o stawianiu baniek?

Co warto wiedzieć o stawianiu baniek?

Wiadomo nie od dziś, że stare sposoby pod wieloma względami potrafią być bardziej skuteczne i praktyczne niż współczesne. Bardzo dobrze widać to choćby w zakresie medycyny, gdzie do łask wraca wiele metod i specyfików stosowanych przez nasze babcie.

Jednym z takich klasycznych przykładów może być choćby stawienie baniek. Metoda ta przez dłuższy czas pielęgnowana jedynie w domowym zaciszu, dziś staje się coraz bardziej popularna. Stosuje się ją głównie przy zapaleniu oskrzeli, zapaleniu płuc, wszelkich infekcjach górnych dróg oddechowych, reumatyzmie, a także problemach z układem odpornościowym. Nie wszyscy jednak wiedzą, że bańki pomagają również łagodzić stres i napięcia czy też poprawić krążenie. Jeśli borykamy się z często powracającymi infekcjami dróg oddechowych, dzięki bańkom mamy szansę uniknąć antybiotykoterapii.

Sposób działania jest genialny w swej prostocie. Wytworzenie podciśnienia w małym naczynku przyłożonym do skóry powoduje, że z włosowatych naczyń krwionośnych oddzielają się białe i czerwone krwinki. Stają się one wtedy niejako ciałem obcym mobilizującym organizm do działania.Wyróżniamy trzy ich podstawowe typy. Tradycyjne szklane, stawiane na gorąco, gumowe, wytwarzające podciśnienie poprzez rozprężenie ściśniętej gumy i tzw. bańki bezogniowe – posiadające wentyl, przez który powietrze jest odsysane za pomocą pompki. Te są zdecydowanie najbezpieczniejsze.

Więcej na: http://www.medplus.pl/przeciwwskazania-do-stawiania-baniek/Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *