Walizki najlepsze na podróż

Walizki najlepsze na podróż

Nie ma udanej podróży bez dobrej walizki. Jak wybrać tę odpowiednią na co należy zwrócić uwagę przy jej wyborze? Najgorzej, tak jak w każdej sytuacji wybrać pierwszą lepszą. Oczywiście walizkę. Nasze walizki nie są zbytnio szanowane przez obsługę lotnisk i hoteli. Dlatego musimy wybrać walizkę, która ochroni nasz bagaż. Czasami walizki słabej jakości przegrywają w konfrontacji z celnikami albo załadunku na pokład samolotu. Warto zainwestować w dobrą walizkę.

Zazwyczaj nasza wyobraźnia podsuwa nam obraz drewnianej skrzyni z naklejkami z odwiedzonych państw w środku. Najczęściej obitą z zewnątrz skóry. Taki obraz to już przeszłość. Takie walizki możemy obejrzeć obecnie chyba już tylko w muzeum i na strychu. Nie oznacza to, że nie ma w produkcji walizek w stylu retro, ale są to walizki na obecne czasy, tylko wystylizowane na lata pięćdziesiąte. Styl retro ostatnio znów stał się bardzo modny.

pucci7

Przy wyborze walizki należy zwrócić uwagę na kilka elementów. Po pierwsze, kółka. Czasami one okazują się najważniejsze. Mało kto ma siłę, by nosić ciężką walizkę pod pachą. Kółka zrewolucjonizowały życie podróżnych. Obecnie występują dwa modele walizek: walizki na dwóch kółkach i walizki na czterech kółkach. Które z nich są lepsze?

Bernard D. Shadow w 1970 r. wynalazł kółka do walizki. W sumie połączył dwie rzeczy, które już istniały, ale ich połączenie sprawiło, że podróżowanie stało się o wiele łatwiejsze. W sumie, dzięki kółkom do walizki w podróż może wybrać się każdy, kto tego pragnie. Bernard D. Shadow do walizki dodał cztery kółka. Natomiast Robert Plath w 1987 r. do walizki dodał usztywniany uchwyt bądź rączkę. Dodał do walizki również stelaż i dwa kółka. Walizkę dzięki temu można pchać lub ciągnąć przed sobą.

pucci1

Kolejnym istotnym kryterium, które należy wziąć pod uwagę, przy wyborze walizki jest materiał, z którego jest wykonana. Płyta pilśniowa i drewniany szkielet już dawno odeszły do lamusa. Myślę, że dobrze. Kolejnym modelem, który odszedł w niepamięć są walizki wykonane ze skóry. Ich ogromną wadą było to, że były bardzo ciężkie. Czasami walizka była cięższa, niż zapakowany w nią bagaż. Obecnie produkuje się walizki z lekkich tkanin, np. poliwęglanu, włókna szklanego, polipropylenu lub tzw. ABS-u.

Szczególnie polecam torby podróżne puccini. Moimi faworytkami są walizka na kółkach puccini oraz walizka kabinowa puccini (https://sklep.puccini.pl/walizki/walizki-male-kabinowe). Zasługują na wyjątkową uwagę ze względu na wysoką jakość materiałów i wyjątkową trwałość. Udanych podróży i lekkich walizek życzę. Najlepiej Puccini!Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *