Wakacyjne atrakcje Krakowa

Wakacyjne atrakcje Krakowa

Nadszedł długo oczekiwany czas wakacji. Dwa miesiące zasłużonego odpoczynku od szkoły. Czas radości, lenistwa, zabawy. Wielu dzieciom udaje się spędzić wakacje poza miejscem zamieszkania. Mogą wyjechać nad morze, nad jeziora bądź w góry. Dzięki temu mają możliwość odpoczynku i regeneracji sił przed kolejnym rokiem szkolnym. Zawiązują też nowe znajomości. Wiele z nich utrzymuje się na długie lata. Jednak nie każde dziecko wyjedzie na letni odpoczynek.

Wiele z nich zostanie w mieście. Nie oznacza to jednak nudy i przesiadywania przed komputerem bądź telewizorem. Nasza fundacja postanowiła zorganizować zajęcia dla dzieci w Krakowie. Ich organizacją zajmujemy się już od pięciu lat. Jesteśmy dumni z tego, że cieszą się one dużym zainteresowaniem, a z roku na rok przybywa zadowolonych uczestników. Także i w tym roku przez dwa miesiące najmłodsi mieszkańcy naszego miasta będą mogli skorzystać z wielu atrakcji. Wśród proponowanych przez nas form spędzania letnich miesięcy znajdują się wypady na plaże, wycieczki rowerowe, wizyty w muzeach i galeriach, gry i zabawy podwórkowe, kino, warsztaty artystyczne i wiele innych. Na pewno każdy z młodych Krakusów znajdzie w tej ofercie coś ciekawego dla siebie. Jedną z polecanych przez nas atrakcji jest wspinaczka skałkowa dla dzieci. Jest ona przeznaczona dla dzieci i młodzieży w różnym wieku i dostosowana do poziomu każdego z nich. Zajęcia odbywają się pod okiem doświadczonych instruktorów, co gwarantuje solidność, profesjonalizm i fachowość. Każdy z instruktorów posiada certyfikat wspinaczkowy, co gwarantuje, iż wspinaczka skałkowa dla dzieci jest sportem bardzo bezpiecznym. Każde zajęcia rozpoczynają się spotkaniem ze znanym wspinaczem, który opowiada o historii wspinaczki skałkowej, jej odmianach, rodzajach i technikach. Przybliża tez sylwetki znanych wspinaczy, przytacza ich osiągnięcia i wyniki. Odpowiada też na pytania uczestników zajęć, co pozwala najmłodszym adeptom wspinaczki na poznanie wszystkich tajników tego sportu. Każdorazowo przed rozpoczęciem zajęć bardzo dokładnie sprawdzany jest sprzęt, a każdy instruktor indywidualnie przygotowuje każde dziecko do rozpoczęcia przygody ze wspinaczką.

Wspinaczka skałkowa dla dzieci to sport, który nie tylko podnosi sprawność fizyczną i wydolność organizmu, ale także uczy podstaw asekuracji, współpracy w zespole, współdziałania i umiejętności rozwiązywania problemów. To wszystko sprawia, iż dziecko uczy się odpowiedzialności, opanowywania emocji, szybkiego podejmowania decyzji i działania w zmieniających się warunkach. Przynosi to radość, satysfakcję, zadowolenie i dumę z samego siebie. Młody człowiek nie tylko wiele się uczy, ale także poznaje mnóstwo ciekawych ludzi, którzy swoją pasją i entuzjazmem sprawiają, iż wakacje mogą stać się niezapomnianym przeżyciem. Nasze doświadczenie pokazuje, iż wielu uczestników tych zajęć w przyszłości kontynuuje zajęcia wspinaczkowe. Po kilku latach możemy powiedzieć, iż przyczyniliśmy się do rozwoju krakowskiej szkoły wspinaczki skałkowej. Serdecznie zapraszamy na zajęcia dla dzieci w Krakowie.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *