Ulotki składane i inne formy reklamy

Ulotki składane i inne formy reklamy

Pytanie o to, jak dotrzeć z informacją do klienta zadaje sobie każda firma, niezależnie od wielkości. Obecnie, w dobie popularności internetu i nowych mediów, wydawało by się, że wykorzystanie papierowych form reklamy zmniejszy się. Jednak nic takiego nie nastąpiło. Ulotki jak były powszechne, tak nadal są.


drukarnia6Ulotki składane to, można by rzec, wyższa klasa ulotek reklamowych – ze względu na swoje niskie koszty produkcji nadają się one dla każdej firmy, nawet małej. To co przemawia za ich wykonaniem to jakość. W przeciwieństwie do zwykłych form, ulotki składane są wykonane z trwalszego materiału, a ich estetyka jest na zdecydowanie wyższym poziomie. Dlatego wykorzystywane są w bardzo wielu firmach. Jest to forma ulotek, która rzadziej jest rozdawana po prostu na ulicy. Częściej są wykorzystywane w siedzibach firm, oddziałach. Służą jako proste sposoby ukazania najważniejszych informacji o omawianym na miejscu produkcie lub usłudze. Popularne są zatem wśród firm telekomunikacyjnych, bankach, kasach oszczędnościowych czy bankach.

 
Bardziej rozbudowana forma w stosunku do ulotek składanych to foldery reklamowe – z tego też względu druk folderów jest nieco bardziej kapitałochłonny. Podobnie jak poprzednia forma są one najczęściej wykorzystywane w siedzibach firm do informowania klientów podczas rozmowy. Jednocześnie oczywiście reklamują inne produkty, poza tymi którymi dany klient jest zainteresowany. Druk folderów jest to także dobry pomysł, gdy firma bierze udział w targach branżowych. Przy takiej okazji foldery reklamowe bardzo się przydają. Są bardziej estetyczne od ulotek i często zawierają więcej informacji o ofercie firmy. Zarówno ulotki składane, jak i druk folderów to rodzaje środków reklamy z jakich większość firm może skorzystać.
10695068304_3f39326ba7_c

 

Gdy chodzi o druk katalogów spraw wygląda nieco inaczej – katalogi reklamowe to forma książek informujących o produktach i usługach firmy. Ich bardzo rozbudowana forma powoduje, że ich wyprodukowanie nie należy do najtańszych form reklamy. Dlatego na druk katalogów najczęściej decydują się przedsiębiorstwa o ustabilizowanej reputacji i o dużych dochodach. Katalog nie jest czymś, co wypuszcza się często. Zatem zbudowanie popularności nowej firmy na tej bazie nie jest raczej możliwe. Katalogi wypuszczane są zazwyczaj cyklicznie, w dość dużych odstępach czasowych. Najczęściej zlecają druk katalogów firmy w branżach: odzieżowej, urządzania wnętrz, budowlanej, projektowania domów i wnętrz, czasem turystycznej. Dla mniejszych biznesów, zdecydowanie bardziej opłacalny jest druk folderów. Wynika to zarówno z niższych kosztów jak i możliwości rozprowadzania ich wśród dużo większej liczby potencjalnych klientów.

 
Podsumowując, opisane wyżej formy reklamy doskonale sobie radzą – stanowią także doskonałe uzupełnienie i rozszerzenie innych form, takich jak reklamy na blogach, stronach www, serwisach społecznościowych i innych. W najbliższych latach reklama w takiej postaci jak ulotki składane raczej nie zniknie. Jest bowiem łatwą i dobrze sprawdzającą się formą reklamy.

 

Artykuł powstał przy współpracy z

jkb print logoDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *