Terapia u psychologa

Terapia u psychologa

Dorosły człowiek, który boryka się w życiu z wieloma poważnymi problemami i nie potrafi poradzić sobie z nimi sam, często, zachęcony przez rodzinę czy przyjaciół, zgłasza się po pomoc do wybranego specjalisty. Warto pamiętać, że w przypadku dzieci nie jest to tak proste i i oczywiste i często sami musimy odkryć zmiany oraz zauważyć sygnały, które nam komunikuje.

psycholog5Często dzieci, pozornie bez powodu, stają się agresywne, nadpobudliwe albo płaczliwe czy lękliwe – przyczyn może być bardzo wiele i mogą być różne, a jeśli ten stan się pogłębia konieczny będzie psycholog dziecięcy w Krakowie. Doświadczony specjalista za pomocą różnych testów, dodatkowych pytań albo interesującej dla dziecka zabawy często odkrywa prawdziwą przyczynę powtarzających się koszmarów sennych, nietrzymania moczu w nocy, trudności w szkole czy różnych zaburzeń emocjonalnych. Często w przypadku dzieci okazuje się, że potrzebna będzie nie tylko terapia indywidualna dziecka, ale i terapia rodzinna.

dzieciecy5Podczas terapii rodzice są w stałym kontakcie ze specjalistą – który przekazuje im wiele informacji oraz różnych wskazówek i dzięki niemu rodzice zaczynają lepiej rozumieć swoje własne dziecko oraz jego zachowanie. Psychoterapia w Krakowie jest niezbędna w wielu przypadkach, jednak chyba wciąż jeszcze zbyt mało ludzi potrafi to zrozumieć i odważyć się nią. Warto sobie uświadomić, że dawno już minęły czasy, kiedy ludzie wstydzili się do tego przyznać. Przeciwnie, obecnie wiele ludzi staje się coraz bardziej świadomych tego, że regularne wizyty u specjalisty oraz praca nad sobą sprawia, że ich życie zyskuje lepszą jakość i robią dla siebie coś naprawdę dobrego, pozbywając się nieprzyjemnego balastu, który utrudniał im życie.

Często okazuje się, że niezbędny będzie psychiatra Kraków – tutaj z kolei ogromną rolę odgrywa, dobrane indywidualnie, leczenie farmakologicznie. Jest ono najczęściej połączone z tradycyjną psychoterapią, co w efekcie daje naprawdę zadowalające i dobre efekty. Warto zaznaczyć, że specjaliści stosują zarówno leki działające doraźnie i przynoszące szybką ulgę w cierpieniu pacjenta, ale i również te, które działają z pewnym opóźnieniem. Obie formy leczenia, krótkoterminowe oraz długoterminowe, są bezpieczne, sprawdzone i nie powodują u pacjentów uzależnienia. Niezależnie od tego jakie dolegliwości psychiczne nam towarzyszą, niezależnie od innych schorzeń czy wieku, tego typu terapie są wskazane dla wielu osób, czy nawet dla całych rodzin.

psychoterapia5Czas trwania takiej terapii jest oczywiście kwestią indywidualną, ale cel jest tylko jeden – poradzenie sobie z własnym cierpieniem oraz uwolnienie się od niego i uzyskanie większej świadomości samego siebie. Dzięki temu pacjent staje się silniejszy i potrafi poradzić sobie w wielu sytuacjach, ponieważ rozumie mechanizmy oraz myśli, które wcześniej nim kierowały i potrafi je odwrócić. Mimo iż terapia potrafi być niejednokrotnie bolesnym przeżyciem, ulga po jej zakończeniu jest nieskończenie większa, a stan pacjenta znacznie się poprawia.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *