Tablice, ławki i donice betonowe

Tablice, ławki i donice betonowe

Każde dobrze oznakowane miasto posiada w centrum liczne tablice informacyjne, które wskazują drogę do najczęściej odwiedzanych miejsc. Jest to niezwykłe ułatwienie dla turystów, którzy miasta nie znają. Oczywiście, uwzględniamy tu również tablice z nazwami dzielnic i ulic, które również pomagają się odnaleźć w przestrzeni miejskiej.

Bardzo ważne jest, aby tego typu tablice były spójne stylistycznie z architekturą miejską i nie „gryzły się” z nią. Dzięki temu miasta wyglądają piękniej i bardziej stylowo.

donica-boston-130404-3_fKolejnym elementem, który urbanista musi umieścić w przestrzeni miejskiej, są ławki stalowe. W każdym mieście, a zwłaszcza przy jego głównych ulicach należy takie ławki postawić, ponieważ przydają się one jako miejsce odpoczynku dla turystów zmęczonych wędrówką lub na przykład dla emerytów, którzy właśnie wyszli z urzędu i chcieliby przez chwilę odetchnąć.

Każdy dobry architekt projektuje ławki w okolicy zielonych skwerów czy też parków, ponieważ to tam najlepiej się one prezentują i zapewniają najbardziej przyjemny odpoczynek. Ważnym elementem w przestrzeni miejskiej są również donice betonowe, w których wiosną i latem rosną piękne kwiaty. Jest to doskonały i tani sposób, aby szarej przestrzeni miejskiej dodać koloru i uroku. Warto takie donice umieszczać również przed instytucjami.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *