Szkolne tablice: rodzaje i pomysły ich zastosowania

Szkolne tablice: rodzaje i pomysły ich zastosowania

W szkołach można stosować wiele przydatnych i pomocnych do nauki akcesoriów. Sposób nauczania jedynie za pomocą kredy i tablicy to już raczej przeszłość. Teraz dochodzą do tego interaktywne prezentacje multimedialne, filmy czy materiały do opracowania w domu za pomocą Internetu. Użyteczną rzeczą w szkole, na lekcji, może być tablica magnetyczna.

Zwłaszcza w nauczaniu początkowym przyda się ona, aby zamieszczać na niej ciekawe obrazki, np. podczas nauczania słówek w obcym języku. Dodatkowo w sali lekcyjnej można zorganizować tablice korkowe na wymiar, które pokryją jedną ze ścian. Do nich można przypinać przykładowo prac plastyczne uczniów czy materiały do powtórki, np. układ okresowy lub ściągawkę z najpotrzebniejszych wzorów matematycznych. Jedną z takich tablic warto przeznaczyć na tzw. gablotkę tematyczną.

https://biuroszkola.pl/pl/tablice_szklane-suchoscieralno-magnetyczne

Tutaj uzdolnieni plastycznie uczniowie mogą tworzyć tematyczne kompozycje, np. z okazji pierwszego dnia wiosny, świąt czy Dnia Matki. Zmobilizuje to także dzieciaki do pozaobowiązkowego zaangażowania się. Na głównej ścianie warto postawić na tablice kredowe na wymiar. Dobry wybór to trzyczęściowa, zamykana tablica. Odgięcie jej skrzydeł sprawia, że z każdego miejsca sali dobrze widać, co jest na niej napisane. Jest to również większa powierzchnia do dyspozycji dla nauczyciela.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *