Sypialnia w stylu vintage – na co zwrócić uwagę?

Sypialnia w stylu vintage – na co zwrócić uwagę?

W ostatnim czasie coraz więcej osób zwraca szczególną uwagę na to, w jaki sposób jest urządzone mieszkanie. Wbrew pozorom jest to bardzo istotne, ponieważ od takiego wyposażenia uzależnione jest między innymi nasze samopoczucie. Zatem w jaki sposób sprawić, aby pomieszczenia prezentowały się doskonale?

Sypialnia w stylu vintage – jakie meble – jakie dodatki?

Jednym z najważniejszych pomieszczeń w naszym domu z pewnością jest sypialnia. To właśnie tam relaksujemy się po ciężkim dniu i odpoczywamy podczas snu, nabierając sił na kolejny dzień wyzwań. Z tego powodu to miejsce powinno być urządzone odpowiednio. Zatem w jaki sposób je zaaranżować?

Bardzo modnym stylem w ostatnim czasie stał się styl vintage. Coraz więcej osób decyduje się na urządzenie wielu pomieszczeń w swoim stylu, a w szczególności sypialni. Warto pamiętać, iż styl vintage to przede wszystkim połączenie skarbów z przeszłości często z nowoczesną formą. W naszej sypialni możemy ustawić przykładowo jakiś stolik z długą historią lub też designerską sofę. Doskonałym rozwiązaniem będzie także zastosowanie nowych produktów, które są stylizowane na stare meble.

supialnia vin1

Meble w stylu vintage

Zdecydowanie doskonałym rozwiązaniem jest umieszczenie w sypialni samych mebli w stylu vintage. To właśnie dzięki nim możemy nadać zupełnie odmiennego charakteru naszemu pomieszczeniu. Na samym początku warto było by skupić się nad najważniejszym elementem każdej sypialni… ŁÓŻKIEM! Idealnym wyborem są łóżka drewniane z dobałością o każdy detal, który podkreśli ich charakter i unikalność

łóżko vintage

Rewelacyjnym dopełnieniem do wybranego łóżka zdecydowanie jest komoda, koniecznie w podobnej stylizacji dająca pełne dopełnienie i podkreślenie ponadczasowego designu!

komoda vintage

Jeśli nie wiesz gdzie szukać mebli, z charakterystycznym dla stylu vintage designem polecam sprawdzić sklep www.miloohome.pl

Jednak jeżeli nie będziemy mogli odpowiednio dopasować do siebie wybranych mebli, warto zdecydować się tylko na kilka drobnych dodatków do wnętrza. Jest to bardzo istotne, aby pomieszczenie nie było zbyt przesycone tego typu elementami wyposażenia, wszystkie powinny do siebie odpowiednio pasować. Jednak z drugiej strony nie może być ich także zbyt mało, ponieważ w takiej sytuacji mogą się gdzieś zatopić w natłoku bardziej nowoczesnych mebli. Zatem jakie dodatki warto wprowadzić do sypialni?

Dodatki vintage z pomysłem

Powinniśmy pamiętać o tym, iż vintage lubi przede wszystkim niebanalne rozwiązania. Doskonałym pomysłem jest przykładowo wstawienie maszyny do szycia. Również bujany fotel idealnie pasuje do tego pomieszczenia w stylu vintage, jeżeli dodatkowo obijemy go tkaniną w niebanalne wzory lub kolor.

krzesla bujane

Podczas takich aranżacji nie możemy sprawić, aby nasza sypialnia wyglądała bardzo staroświecko. Wyszukując odpowiednie dodatki bardzo wiele osób popełnia podstawowy błąd i umieszcza ich zbyt dużo, przez co pomieszczenie nie wygląda dobrze.

Decydując się na urządzenie swojego mieszkania, warto przemyśleć czy to właśnie styl vintage nie będzie najlepszym rozwiązaniem. Obecnie znów tego typu rozwiązanie stało się bardzo modne. Coraz więcej osób decyduje się na zastosowanie takiego stylu w szczególności w swojej sypialni. Jednak powinniśmy pamiętać, iż nasza cała sypialnia nie musi być urządzona dokładnie w takim stylu. Może być on z pewnością stylem dominującym, jednak także powinniśmy pamiętać o tym, iż z powodzeniem może on także stanowić jedynie element dodatkowy, uzupełniający całą aranżację.

A wy w jakim stylu urządzilibyście swoją sypialnie? Podzielcie się ze mną waszymi opiniami w komentarzach!Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *