Suplementy dla kulturystów

Suplementy dla kulturystów

Utrzymanie odpowiedniego bilansu mikro i makro elementów w diecie kulturystycznej może być trudne. Od ilości spożywanego przez nas białka, tłuszczy i węglowodanów zależy, czy stosowany przez nas trening przyniesie właściwe efekty. Jakie suplementy są dostępne na rynku i jak z nich korzystać?

Białko serwatkowe
gym6Najczęściej stosowanym rodzajem odżywek przez kulturystów jest białko serwatkowe – tworzone jest ono z serwatki – produktu ubocznego procesu wytwarzania serów. Sama serwatka jednak zawiera więcej tłuszczu i laktozy niż czystego białka, dlatego musi być poddana procesowi filtracji, która likwiduje nadmiar tłuszczu i laktozy. Białko serwatkowe polecane jest szczególnie sportowcom, bowiem poza pełnowartościowym białkiem zawiera wszystkie potrzebne aminokwasy. Na rynku dostępne są trzy rodzaje tego typu suplementów. Są to: koncentrat białka serwatkowego zawierający około 80% czystego białka; izolat, który jest koncentratem oczyszczonym z tłuszczu i laktozy oraz hydrolizat, który najlepiej się wchłania.

Produkty proteinowe
Rozmaite przekąski zawierające wysokie stężenie białka w produkcie – są wyjątkowo popularne wśród sportowców, ponieważ pozwalają na szybkie uzupełnianie bilansu dietetycznego. Baton białkowy, ciastka i wafle proteinowe są zdrowsze od swych nieproteinowych odpowiedników. Są mniej kaloryczne, ponieważ cukier został w nich zastąpiony cukrami alkoholowymi. Zawierają więc nie tylko mniej tłuszczu, ale również mnie węglowodanów, które są najbardziej odpowiedzialne za szybki i niekontrolowany przyrost tkanki tłuszczowej.

boostery testosteronu

 

Boostery testosteronu
Są to związki i mieszanki różnych produktów i składników – które w naturalny sposób zwiększają poziom testosteronu we krwi. Ich celem jest naturalne pobudzenie przysadki mózgowej, która w efekcie produkuje więcej hormonu. Większe stężenie testosteronu we krwi nie tylko zwiększa poziom libido, ale przede wszystkim pozwala na szybszą regenerację po treningu. Stosowanie boosterów jest całkowicie bezpieczne dla zdrowia, ponieważ ich działanie polega na wspomaganiu działania organizmu.

Aminokwasy BCAA
Są to aminokwasy o rozgałęzionych łańcuchach – Redukują one zmęczenie fizyczne, które pojawia się w trakcie intensywnego wysiłku. Dają one dużego kopa energetycznego, dlatego są polecane wszystkim regularnie trenującym sporty siłowe.

Kulturystyka sklep
hym4Wszystkie z wymienionych produktów można bez problemu kupić w sklepach sportowych – zawierających asortyment przeznaczony dla kulturystów. Wybierając produkty, warto sprawdzić ich skład oraz datę przydatności do spożycia. Odnosi się to w szczególności do białka serwatkowego. Jeżeli zależy nam na zrobieniu masy mięśniowej, dobrze jest wybrać produkt białkowo-węglowodanowy o wysokiej kaloryczności. Natomiast jeżeli jesteśmy na treningu redukcyjnym i chcemy pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, warto skorzystać z białka zawierającego minimalne stężenie węglowodanów i tłuszczu. Wszystko zależy od naszych potrzeb, treningu, jaki wybraliśmy i od oczekiwanych rezultatów.

 

 Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *