Sposób na nieestetyczne odpryski

Sposób na nieestetyczne odpryski

Na naszych drogach jest coraz większy ruch i mimo zachowania jak największych środków ostrożności każdy kierowca musi się czasem liczyć z uszkodzeniem swojego samochodu. Wiadomo, że jeśli są one duże to konieczna będzie wizyta w warsztacie lakierniczym, ale kiedy będą to drobne otarcia, to można naprawić je samemu.

Farba do auta w kolorze lakieru samochodu i taśma maskująca, to rzeczy które każdy kierowca powinien posiadać w swoim garażu. Najlepsza oczywiście jest farba w sprayu, ale mała puszeczka z lakierem też świetnie spełni swoje zadanie. Jeśli na samochodzie pojawiły się nieestetycznie wyglądające rysy czy odpryski, nie trzeba od razu korzystać z pomocy lakiernika, tylko zakasać rękawy i poradzić sobie z nimi samemu. Wiadomo, że kierowcy nie mają w garażach profesjonalnego sprzętu lakierniczego, ale wystarczy kierować się pewnymi zasadami i samochód będzie jak nowy.

Pierwszą rzeczą jaką trzeba zrobić to dokładnie umyć i odtłuścić uszkodzoną powierzchnię, następnie trzeba ją dokładnie oddzielić od nieuszkodzonej części lakieru i tu właśnie przydaje się taśma maskująca. Naklejamy ją dokładnie, tak aby pomiędzy taśmą a lakierem nie pozostały żadne szczeliny powodujące nieestetyczne zacieki. Farba do auta w sprayu powinna być nakładana cienką warstwą, pewnymi ruchami. Po wyschnięciu delikatnie odklejamy taśmę i polerujemy powierzchnię pastą polerską aż do uzyskania jednolitej powierzchni nie odróżniającej się od reszty auta.

Jak widać farba do auta, taśma maskująca dobrej marki, jak na przykład INDASA, i odrobina zręczności mogą zdziałać cuda i uwolnić nas od kosztownej wizyty w warsztacie lakierniczym.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *