Różne rodzaje asfaltu wysokiej jakości

Różne rodzaje asfaltu wysokiej jakości

Transport to jedna z podstawowych gałęzi gospodarki w obecnym świecie. Jednakże aby transport przebiegał szybko i sprawnie, konieczne jest ciągłe budowanie nowych połączeń drogowych, sięgających zarówno miast w danym kraju, jak i pozwalających na transport międzynarodowy.

Na takich drogach każdego dnia przejeżdża tysiące samochodów, każdy z nich posiadający swój ciężar i odciskający swoje piętno na nawierzchni drogowej. Jakby tego było mało, drogi są również narażone na działanie czynników atmosferycznych takich jak opady deszczu i śniegu oraz gwałtowne zmiany temperatury z bardzo wysokich na bardzo niskie podczas zmian pór roku.

Wszystko to sprawia, że do budowy dróg należy używać tylko najbardziej trwałych materiałów, zdolnych poradzić sobie nawet w najbardziej skrajnych warunkach. Materiałem takim jest asfalt, który jest wynikiem procesów przeróbki pozostałości po destylacji ropy naftowej. Może mieć różne zastosowania, na przykład asfalt przemysłowy jest używany do tworzenia powłok izolacyjnych przed działaniem wody. Ogólnie jednak, asfalt jest używany przy budowie dróg.

Asfalt drogowy oraz asfalt modyfikowany to najpopularniejsze rodzaje asfaltu, które posiadają nieco inne właściwości chemiczne i dlatego mogą być stosowane w innych przypadkach. Asfalt modyfikowany jest bardziej odporny na pęknięcia oraz lepiej znosi znaczne obciążenia niż asfalt drogowy. Jego wadą jest jednak wyższa cena, dlatego też używany jest nieco rzadziej. Wszystkie rodzaje asfaltu są dostępne na zamówienie w firmach funkcjonujących w praktycznie każdym kraju. Dystrybutorzy asfaltu mogą pochwalić się bardzo wysoką jakością sprzedawanych materiałów. Zamówienie zazwyczaj można złożyć telefonicznie lub przez Internet, w zależności od wybranego dystrybutora. Jednakże pewne jest, że każdy klient będzie miał łatwy dostęp do asfaltu, którego potrzebuje.

Źródło informacji: http://www.onico-bitumen.pl/.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *