Rośnie popularność wakacji za granicą

Rośnie popularność wakacji za granicą

Najnowsze statystyki uzyskane na podstawie badań zachowań konsumentów wskazują, że popularność wakacji za granicą rośnie. Mimo ciągłego wspominania o kryzysie okazuje się, że ludzie żyją swoim życiem, pracują, wyjeżdżają na wakacje i cieszą się chwilą, kiedy tylko nadarza się ku temu okazja. Ciekawostką jest jednak fakt, iż coraz więcej osób kieruje swoje zainteresowanie w nieco inną stronę, niż miało to miejsce jeszcze kilka lat bądź kilka miesięcy temu. Obecnie ludzie szukają alternatywy, która pozwala na spędzenie czasu wakacji, ferii czy też urlopu w miejscu bezpiecznym, niekoniecznie ciepłym, ale pełnym atrakcji, które zapewni im mnóstwo ciekawych wspomnień.

2Wyniki badań są niezaprzeczalne – coraz więcej osób wybiera wyjazd na narty zamiast na przykład tak popularnego jeszcze jakiś czas temu wyjazdu do Egiptu czy też Tunezji albo Turcji, a nawet Grecji. Powody takiego stanu rzeczy są różne, jednak niezaprzeczalnie bardzo duży wpływ na to ma sytuacja panująca w wyżej wymienionych krajach. Nie zaleca się spędzania wakacji tam, gdzie istnieje duże zagrożenie, a niestety zauważa się je w coraz większej ilości państw. W związku z powyższym, coraz więcej osób wybiera się na narty samolotem, w miejsca, gdzie jest przede wszystkim bezpiecznie. Zainteresowanie to potwierdzają przedstawiciele firmy Primoris, biura, które zajmuje się organizowaniem wakacji przede wszystkim w górach, za granicą – zarówno w okresie zimowym jak i letnim. Jak wskazują specjaliści z primoris.pl, zainteresowanie wyjazdami na narty last minute tylko w ostatnim roku wzrosło o kilka procent i jak prognozują, prawdopodobnie ta wzrostowa tendencja będzie się utrzymywać.

Ciekawostką, o jakiej warto wspomnieć są również konkretne cele wakacyjne, jakie wybierają podróżni – coraz częściej decydują się oni na narty w Austrii, we Włoszech czy Francji, gdzie znajdują się naprawdę zaawansowane ośrodki narciarskie oferujące turystom mnóstwo atrakcji. Coraz większą popularnością cieszą się również wyjazdy autokarowe w formie Skii Safari, które oferują możliwość odwiedzania różnych ośrodków narciarskich i korzystania codziennie z innych stoków.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *