Rodzaje asfaltów

Rodzaje asfaltów

Może wiedziałeś już wcześniej o tym, że na rynku dostępnych jest wiele rodzajów asfaltu, a może jest to dla ciebie całkowita nowość i dopiero co się o tym dowiedziałeś tak samo jak ja?
No cóż, na co dzień raczej mało osób interesuje się takimi kwestiami jak rodzaje asfaltu i generalnie nie ma tutaj co się temu dziwić. Nie jest to najpopularniejszy oraz najbardziej potrzebny temat podczas pogawędek z przyjaciółmi.

Generalnie przecież asfaltem interesuje się tylko wąskie grono osób, które zajmują się konserwacją powierzchni płaskich lub pracują przy wylewaniu asfaltu. Dla pozostałej części, czyli w sumie dla większości ludzkości, jest to temat raczej nudny i niespecjalnie przydatny w ich życiu codziennym.
Może warto jednak wspomnieć chociaż co nieco o rodzajach asfaltów jakie mogą występować?
Po pierwsze asfalt modyfikowany należy do grupy lepiszczy drogowych, które mają za podstawowe zadanie zwiększyć trwałość nawierzchni asfaltowych. Jest to rodzaj asfaltu, który zdecydowanie najczęściej pokrywa drogi bardzo często użytkowane. Jest twardy i odporny na wgniecenia, dlatego też sprawdza się na trasach szybkiego ruchu i na tych, którymi najczęściej przejeżdżają ciężarówki.

Asfalt przemysłowy jest to generalnie asfalt utleniony, który powstaje po wielu licznych przeróbkach. Jest on używany najczęściej jako surowiec, na przykład do pokrywania izolacji.
Jest jeszcze także asfalt wysokomodyfikowany czyli asfalt najwyższej klasy, który sprawdzi się nawet w najcięższych, drogowych warunkach.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *