Restauracja od kuchni

Restauracja od kuchni

Kiedy zamawiamy posiłek w restauracji, często nie myślimy o miejscu gdzie będzie on przygotowywany. Zapominamy, o przecież najważniejszym i centralnym miejscu restauracji jakim jest kuchnia gastronomiczna. To od tego miejsca zależy czy wyjdziemy z restauracji zadowoleni a przede wszystkim najedzeni.
Gastronomia to branża w której konieczne są dwa trzy elementy: wiedza, doświadczenie i narzędzia którymi będziemy pracować. Zawodowi kucharze przez wiele lat szkolą się na uczelniach w zakresie wiedzy biologicznej a nawet chemicznej. Jest to przydatna wiedza szczególnie teraz, gdy w modzie jest tak zwana kuchnia molekularna, czyli jak mówią sami specjaliści tej dziedziny- połączenie gastronomii, właśnie z nauką.
Drugim elementem udanej kuchni jest praktyka. Jest to nieco przyjemniejszy aspekt tego zawodu. Prócz wielu godzin spędzonych z nożem w ręku konieczne są tu podróże, bo jak wiemy- podróże kształcą. Chcąc poznać tajniki kuchni świata, konieczna jest podróż do miejsc z których smaki te się wywodzą. Rzadko się zdarza by Europejczyk jadł tradycyjnie przyrządzone danie azjatyckie, w którym dominują zgoła zupełnie inne smaki, trudne do zaakceptowania przez nasze kubki smakowe. Dlatego żaden kucharz nie jest w stanie nauczyć się tej kuchni, bazując na jedynie namiastce oryginalnego smaku.
Ostatnim punktem decydującym o  powodzeniu w zawodzie, jest wyposażenie kuchni gastronomicznej. Jak każdy kapelmistrz posiada swoją batutę i każdy mag ma swoją różdżkę, tak nieodzownym atrybutem każdego kucharza jest jego nóż. Narzędzia którymi pracują fachowcy, nie tylko wpływają na precyzję, szybkość i przyjemność czerpaną z zawodu, ale również na smak tworzonego posiłku. Zapewne nikt nie chciałby kosztować dania z przypalonej patelni czy wysłużonego już piekarnika. Niestety profesjonalne wyposażenie kuchni to niemały wydatek.

O wyposażeniu kuchni gastronomiczny dowiecie się więcej na tym blogu: kuchnie-wyposazenie.pl

 Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *