Przygotowanie do stylizacji paznokci

Przygotowanie do stylizacji paznokci

Aby stylizacja paznokci mogła zaprezentować się nienagannie, należy się do niej oczywiście przygotować. O tym powinny pamiętać zarówno osoby, które same wykonują sobie większość zabiegów, jak i te, które korzystają z usług gabinetów kosmetycznych. Na szczęście takie przygotowania wcale nie są czasochłonne, a dzięki nim można sporo zyskać. To one sprawią, że późniejsza, wykonana stylizacja utrzyma się na paznokciach przez dłuższy czas.

paznokcie3Na samym początku należy zadbać o to, by paznokcie miały taką samą i odpowiednią długość – tutaj można sięgnąć po specjalne nożyczki lub obcinarkę i skrócić wszystkie płytki. Następnie należy nadać im odpowiedni kształt. Oczywiście do wyboru jest tutaj wiele kształtów i każdy z nich może dobrze się sprawdzić. W przypadku krótszych paznokci dobrze zaprezentuje się m.in. kwadratowy kształt. To on doskonale sprawdza się na płytkach u stóp, dlatego należy go uzyskać przed wykonaniem pedicure’u. Niestety, paznokcie kwadratowe są bardziej podatne na uszkodzenia i zniszczenia. W przypadku dłuższych płytek lepiej więc z nich zrezygnować. Zamiast tego można postawić na kształt okrągły, klasyczny lub taki przypominający migdałki. Zaprezentuje się on bardzo naturalnie i kobieco. Dodatkowo, przy piłowaniu nie należy korzystać ze zwykłych, metalowych pilników. To one mogą bowiem niszczyć płytki. Znacznie lepiej sprawdzą się pilniki papierowe lub szklane, które delikatnie doprowadzą paznokcie do idealnego kształtu.

 
Po uzyskaniu odpowiedniego kształtu – należy przygotować sobie niewielką miseczkę z ciepłą wodą. Do niej trzeba dodać odrobinę specjalnego płynu zmiękczającego lub żelu do kąpieli. W misce należy moczyć paznokcie (zarówno te u rąk, jak i u stóp) przez około 15 minut. Później można przejść do odsuwania skórek. Wystarczy zaopatrzyć się w drewniany, miękki patyczek i za jego pomocą odsuwać narastające skórki. Kategorycznym błędem będzie tutaj korzystanie z cążek. Mogą one niekorzystnie zadziałać na paznokcie i uszkodzić całkowicie skórki. Dodatkowo, jeśli chce się wykonać paznokcie żelowe, korzystanie z cążek jest całkowicie zabronione. Lepiej więc sięgnąć po drewniany patyczek, który ma dość delikatne działanie.

 
paznokcie4Jeśli paznokcie są już dobrze przygotowane, można zabrać się za ich malowanie – na początku warto skorzystać ze specjalnej odżywki, która będzie pewnego rodzaju bazą. To ją trzeba nałożyć na wszystkie paznokcie. Dzięki temu później nałożony lakier nie odbarwi płytek i ich nie uszkodzi. Po nałożeniu odżywki można zabrać się za główne malowanie. Oczywiście do wyboru jest tutaj mnóstwo lakierów do paznokci w różnorodnych barwach. Jeśli więc chce się uzyskać estetyczny, naturalny wygląd, można postawić na manicure i pedicure francuski. Białe końcówki zawsze zaprezentują się odpowiednio i bardzo naturalnie. Po malowaniu warto by było zabezpieczyć jeszcze płytki, aby lakier z nich nie zszedł. Tutaj można skorzystać ze specjalnych preparatów, które nakłada się na paznokcie po stylizacji. Dzięki nim lakier utrzyma się przez dłuższy czas.

 

Artykuł powstał przy współpracy z

artnail logoDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *