Profesjonalne odżywki dla sportowców

Profesjonalne odżywki dla sportowców

Istnieje stereotyp, zgodnie z którym suplementy dla sportowców- odżywki białkowe, węglowodanowe, aminokwasy, stosują tylko osoby zajmujące się sportami siłowymi. Jednak ich zastosowanie jest znacznie szersze. Każdy regularny wysiłek sportowy, na granicy możliwości organizmu, nadszarpuje rezerwy energetyczne. Powrót do stanu homeostazy może zająć dużo czasu, a osłabione ciało sportowca narażone jest na infekcje i urazy. Suplementy skracają czas regeneracji, jednocześnie poprawiają zdolności mięśni do szybszej i dłuższej pracy.

Hurtownia odżywek ma swojej ofercie produkty dla sportowców różnych dyscyplin – innego wspomagania wymagają bowiem osoby zajmujące się sportami, w których wytrzymałość jest najbardziej pożądaną cechą, a innego, gdzie dominuje siła. Różnice w stosowanych suplementach mogą tez wynikać z cech osobniczych. Szczupła osoba, o szybkiej przemianie materii, bez tendencji do gromadzenia tkanki tłuszczowej, zajmująca się kulturystyką, bez problemu może stosować gainery.

gym12

Ten rodzaj odżywek nie pomoże, a wręcz zaszkodzi endomorfikowi – który stosując je błyskawicznie zaleje się wodą. Tak na osobę o tendencji do odkładania tłuszczu działa duży udział węglowodanów, jakie dominują w popularnych gainerach. Przy takim typie somatycznym warto suplementację oprzeć na czystym białku, najlepiej serwatkowym oraz zdrowych tłuszczach, cukry pozostawiając jedynie na dwie pory w ciągu dnia: rano i po treningu. Doskonałym pomysłem jest odpowiednie zabezpieczenie energii na czas intensywnego treningu, poprzez spożycie aminokwasów rozgałęzionych przed i po treningu. Wchodząca w ich skład leucyna ma dodatkowe działanie anaboliczne, czyli przyspieszające przyrost mięśni.

boostery testosteronu

Zupełnie inny cel mają odżywki dla maratończyków (http://tanie-odzywki.pl/27-odzywki-dla-biegaczy) – długotrwały, jednostajny wysiłek tlenowy wymaga ogromnych rezerw węglowodanowych w mięśniach i wątrobie oraz szczupłej budowy ciała. Każdy bowiem zbędny kilogram może utrudnić osiągnięcie celu i dobiegnięcie do mety. Dlatego sportowcy, uprawiający sporty wytrzymałościowe, stosuję żele energetyczne, duże porcje witamin oraz duże porcje waxy maize, czyli woskowej skorbii kukurydzianej. Na szczególną uwagę zasługuje ten ostatni suplement. Zaliczany do węglowodanów, nie powoduje gwałtownego wyrzutu insuliny i podobnie dramatycznego spadku cukru we krwi. Woskowana skrobia kukurydziana jest trawiona powoli, dzięki czemu szeroki strumień paliwa cały czas zasila mięśnie, wypełniając je glikogenem. Podnosi to możliwości wysiłkowe organizmu i ułatwia osiągnięcie założonych celów sportowych.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *