Praktyczne i estetyczne podwórko

Praktyczne i estetyczne podwórko

W latach PRL’u przed polskimi domami dominowały betonowe podwórka i podjazdy. Nie były one ładne, delikatnie mówiąc. Ich wykonanie było jednak nieprzyzwoicie proste i w dobie deficytu wszelkich produktów stosunkowo łatwo dało się zdobyć konieczne składniki. Na szczęście tamte czasy już minęły i możemy dziś wybierać spośród wielu różnych możliwości. Jedną z nich jest bardzo popularna kostka brukowa.

Popularność ta nie jest przypadkowa. Występuje ona bowiem w pełnej gamie kolorystycznej, a łączenie kostek w różnych kolorach jest dziecinnie proste. Następną zaletą kostki brukowej jest bardzo łatwy sposób ułożenia. Wystarczy bowiem troszkę technicznego zacięcia i minimum sprzętu aby ładnie i równo położyć kostkę. Najpierw należy zadbać o odpowiednie podłoże. Najczęściej jest to mocno ubity żwir. A ubija się go maszyną nazywaną ubijarką do kostki. Następnie wykorzystując poziomicę i odpowiednio manewrując ilością żwiru ułożyć kostkę z lekkim spadkiem w odpowiednią stronę. Jeśli jednak mamy odpowiednią ilość pieniędzy lepiej zainwestować w fachowców, którzy kostkę brukową ułożą w sposób profesjonalny.

Do tego, jeśli pojawią się jakieś problemy, będzie można zareklamować wykonanie. Gdy się to robi samemu, może być z reklamacją problem. Źle ułożona kostka brukowa może bowiem zamiast dodawać walory estetyczne całemu domowi, tylko je odejmować. A za ponowne ułożenie kostki brukowej większość ekip liczy sobie większą stawkę, aniżeli za stworzenie dzieła od zera. O poradę i pomoc specjalisty można poprosić nie tylko w kwestii wykonania, ale również doboru odpowiedniego koloru, który będzie współgrał z kolorem elewacji i całym otoczeniem.

Zobacz też: Kostka brukowa KrakówDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *