Paliwa w Polsce

Paliwa w Polsce

Jeżeli szukamy sprawdzonego dostawcy oleju opałowego na terenie swojego województwa warto poszukać w internecie. Wielu dostawców tego oleju reklamuje swoje usługi w internecie. Podają przy tym ceny jakie obowiązują u nich za olej opałowy.

Warto bowiem zaznaczyć, że cena za olej opałowy może się wahać. Inna cena może obowiązywać dla przykładu w województwie małopolskim. A inna w województwie dolnośląskim. Na szczęście odchylenia te nie są duże. Dostawcy biopaliw w Polsce mogli liczyć w ostatnim okresie na promowanie biopaliw nowej generacji. Chodzi o paliwa, które produkowane mają być z: odpadów rolnych, odpadów drewna, słomy czy alg.

Rynek paliw w Polsce jest rządzony tak naprawdę przez pięć koncernów paliwowych. Główny prym wiodą w nim dwie polskie spółki: PKN Orlen oraz Lotos. Mówi się, że te dwie spółki posiadają 45 procent rynku paliw w naszym kraju. Daje się zauważyć, że zmalała liczba małych stacji. Powoli znikają również tanie stacje, które były bardzo popularne i znajdowały się przy marketach spożywczych. Warto jednak zaznaczyć, że oprócz naszych dwóch polskich gigantów na rynku paliw znajdują się jeszcze trzy zagraniczne spółki.

paldysr2

Najważniejszą zagraniczną spółką, która znajduje się na rynku paliw jest BP. BP jest dystrybutorem paliw, który zapowiada dalszy rozwój na naszym rynku. Spółka uważa, że warto rozwijać się na naszym rynku ponieważ przynosi im to bardzo duże zyski. Kolejnym ważnym dystrybutorem paliwa na naszym rynku jest Shell. W Polsce, dzięki temu iż coraz więcej oddawanych jest dróg szybkiego ruchu, powstaje coraz więcej stacji paliw. Dystrybutorzy paliw mogą śmiało rozwijać się na polskim rynku.

Chcesz wiedzieć więcej? Koniecznie odwiedź stronę firmy Onico będącego liderem na rynku zarówno Polskim jak i zagranicznym związanym z paliwami.
onico - logoDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *