Nowoczesne rozwiązania dla hoteli

Nowoczesne rozwiązania dla hoteli

Branża hotelowa w Polsce przeżywa rozkwit. Złożyło się się na to kilka przyczyn. Po wejściu do Unii Europejskiej nasz kraj odwiedza znacznie więcej turystów, w tym także turystów biznesowych. Naturalnym efektem tego jest coraz gęstsza sieć hoteli w Polsce. Bardzo istotne dla każdego właściciela hotelu jest nie tylko oferowanie miejsc noclegowych, ale także to, aby ta oferta była na najwyższym możliwym poziomie. Wyposażenie pokoi to jedna strona medalu, ważne jest także zaplecze.

Na rynku dostępne są rozwiązania – dzięki którym każdy hotel może być nowoczesnym miejscem zarówno dla gości, jak i gospodarzy. Wśród licznych udogodnień dla obu stron wartym wzięcia pod uwagę jest telewizja hotelowa. Myliłby się jednak ten, kto uważa, że to po prostu odpowiednik kablówki lub platformy cyfrowej, jakie mamy do dyspozycji w domach. Hotelowa telewizja to rodzaj systemu multimedialnego, w którym tradycyjna oferta programowa stanowi tylko cześć usług. Dzięki telewizji hotelowej można dostosować ofertę programową, zaoferować dodatkowe opcje, jak na przykład pakiety VOD. Z telewizją może być zintegrowany system hotelowy, dzięki któremu za pomocą pilota i telewizora można zamówić usługę, na przykład posiłek, czy uzyskać podgląd na miejsce parkingowe.

apka4

Warunkiem niezbędnym w dobie internetu jest profesjonalny system rezerwacji hotelowej – do obsługi rezerwacji zarówno ze strony właściciela obiektu, jak i gościa. System taki pozwala zarządzać rezerwacjami na poziomie hotelu, ale też skomunikować go z rozmaitymi serwisami rezerwacji dostępnymi online. Właściciel hotelu dzięki bieżącej synchronizacji ma w każdym momencie dokładną informację o zajętych i wolnych miejscach. Ułatwia to znacznie obsługę i pozwala oferować gościom najwyższy możliwy standard usług.

apka5

Aby zaoferować usługi na wysokim poziomie niezbędne jest – aby sam hotel był zarządzany w możliwie najbardziej profesjonalny sposób. Pomocnym w tym będzie program do obsługi hotelu (http://ilumioapp.pl/) dla jego właściciela. Oprogramowanie takie znacznie ułatwia zarządzanie obiektem. Może być skoordynowane z systemem rezerwacji, ale też pozwala na obsługę innych obszarów, na przykład stanów magazynowych. Dostęp do takiego systemu można ustanowić nie tylko dla kadry zarządzającej ale też dla dowolnie wybranych pracowników. Jest on szczególnie przydatny do rozliczeń spraw finansowych, w tym generowania raportów, faktur, rachunków, zarówno dla gości, jak i dla kontrahentów hotelu.

Wymienione wyżej nowoczesne rozwiązania dla hoteli pozwalają zaoferować usługi na najwyższym światowym poziomie i zwiększyć lojalność klientów.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *