Nowe technologie: Oświetlenie LED

Nowe technologie: Oświetlenie LED

Przeprowadzone ostatnio badania nad efektywnością wykorzystywania energii elektrycznej w naszych domach i mieszkaniach nie dały zadowalających wyników. Okazało się, że większość z nas ciągle używa starych, tradycyjnych żarówek, które są bardzo prądożerne. Podobnie ze sprzętem gospodarstwa domowego. Używamy przestarzałych pralek, zmywarek, lodówek, które pobierają ogromne ilości energii elektrycznej.

Oświetlenie LED obecne jest w bardzo małym odsetku domostw, pomimo że jego ceny są z roku na rok coraz mniejsze. Czy boimy się nowych technologii? Odstrasza nas większa cena? Mamy złe doświadczenia? Postanowiliśmy zapytać kilkoro mieszkańców jednego z Warszawskich bloków o opinię na ten temat.

Zapytaliśmy naszych respondentów czy wymienili już oświetlenie na nowoczesne moduły LED: Tak, od tego czasu rachunki za prąd spadły drastycznie, nie sądziłem że to jest możliwe, niech żyje nowa technologia! – cieszy się pan Jan. Niestety, nie wszyscy są w tak dobrych nastrojach: Uważam że te nowe oświetlenie jest drogie i zawodne, nie chcę na razie zmieniać żarówek – mówi pani Anna. Cóż, okazuje się, że wciąż panuje w naszym społeczeństwie przekonanie, że to co nowe jest złe. Nie myślimy jednak ani o tym ile płacimy za rachunki, ani nawet o tym że szkodzimy w ten sposób środowisku naturalnemu.

Im więcej kilowatów mocy zużyjemy, tym więcej węgla będą musiały spalić elektrownie. Od każdego z nas zależy to, jak będzie wyglądała nasza planeta. Warto przekonywać się do nowych technologii, stosowanie nowoczesnego oświetlenia LED to nie tylko oszczędności, ale również dbanie o środowisko.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *