Naturalne kosmetyki

Naturalne kosmetyki

Producenci kosmetyków naturalnych to dzisiaj lista niezwykle licznych i znanych producentów. Laboratoria chemiczne współpracujące z producentami kosmetyków opracowują coraz to nowsze składy preparatów kosmetycznych, a kosmetyki na bazie ziół to nie tylko kremy do twarzy, ale i peelingi, odżywki i szampony do włosów, preparaty do pielęgnacji całego ciała.

W aptekach i drogeriach proponuje się całe serie takich kosmetyków – zioła nie tylko są polskie, ale i tak przedziwne jak algi morskie, czy błoto z morza martwego czy przeróżne zioła rosnące nawet na obcych kontynentach. Komponowane są serie do użytku domowego i całe serie do salonów kosmetycznych, potrzebne do wykonania odpowiednich zabiegów kosmetycznych. Sprowadzane z zagranicy najlepsze specyfiki mają potwierdzoną jakość odpowiednimi certyfikatami, opinia wielu kobiet to najlepsza wizytówka danych preparatów. Z takich właśnie komponentów, o takiej renomie komponowane są polskie kosmetyki naturalne.

naturalne4

Każdy producent kosmetyków ceni sobie jakoś wykonanego i wprowadzonego na rynek przez siebie kosmetyku – ale także stara się sprawić by cena tego preparatu była ogólnie dostępna na kieszeń polskiej klientki. Zioła używane do produkcji kosmetyków to między innymi, arnika, chmiel, łopian,len, tymianek, rozmaryn, brzoza, korzeń tataraku czy ekstrakt zielonej herbaty.Propozycji ziół używanych do komponowania składów kosmetycznych jest bardzo dużo i dużo czasu potrzeba by wymienić wszystkie. Producenci szukają coraz to nowych rozwiązań i łączą coraz to nowe propozycje kompozycji. W laboratoriach łączenie komponentów nie odbywa się na chybił trafił, wszystkie te połączenia mają odpowiednie działania na skórę czy włosy klientów.

naturalne8

Dopracowuje się te składniki – aby końcowe rezultaty składu danego preparatu sprawiały by cera, ciało czy włosy osób używających takie kosmetyki były coraz to piękniejsze i zdrowsze. Wszelkie kosmetyki na bazie ziół nie posiadają chemicznych czy sztucznych składników, jest to bardzo dobre, ale minusem jest, że takie kosmetyki mają krótkotrwałą gwarancję i należy je przechowywać ściśle z określonymi na etykiecie warunkami. Kosmetyki na bazie ziół to dzisiaj propozycja producentów kosmetycznych, która pomału wypiera już wszelkie nowinki kosmetyków ściśle chemicznych, dowiedziono, że ziołowe kosmetyki też mają dobry wpływ i też sprawiają, że kobiety stają się piękne. Istnieją całe plantacje ziół, zasianych i uprawianych tylko i wyłącznie do wykorzystania w produkcji ziołowych kosmetyków. Ziołowe kosmetyki przechodzą dzisiaj swój renesans.

Artykuł powstał przy współpracy z

elfa-pharm-logoDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *