Na rozmowie rekrutacyjnej

Na rozmowie rekrutacyjnej

Postępowanie kwalifikacyjne to na ogół stresujący czas dla kandydata. Zwłaszcza osobom, którym zależy na danej pracy, ciężko przychodzi zachowanie spokoju. A jednak jak przekonuje każda dobra agencja rekrutacyjna, właśnie na opanowaniu nerwów należy skupić się w pierwszej kolejności.

 

Zawodowi rekruterzy przeprowadzili w swoim życiu już niejedną rozmowę kwalifikacyjną. Co za tym idzie niejedno już widzieli. Doskonale wiedzą zatem, co najczęściej gubi kandydatów. I jest to właśnie stres. Można być świetnie przygotowanym oraz posiadać wszelkie wymagane umiejętności, ale i tak nie dostać wymarzonego stanowiska. Wszystko zależy bowiem od zrobienia dobrego pierwszego wrażenia. Co ciekawe w przypadku poszukiwania pracy trzeba zachwycić rekrutera dwukrotnie.

Zanim dojdzie do spotkania kwalifikacyjnego, odbędzie się selekcja aplikacji. Nad wysyłanymi dokumentami trzeba zatem popracować, ponieważ muszą zrobić dobre wrażenie. Warto poprosić doradcę personalnego o pomoc. Jego wiedza na temat praw rządzących procesem rekrutacji będzie na pewno nieoceniona. Zarówno cv, jak i list motywacyjny, powinny być zarazem eleganckie i oryginalne. Na pozór tkwi tu pewna sprzeczność, a jednak jest tu również pewna metoda. Elegancka forma powinna być bowiem oprawą do oryginalnej, zwracającej uwagę treści. Aby odnieść sukces w procesie selekcji dokumenty aplikacyjne muszą się wyróżniać. Najlepiej wrażenie na rekrutującym zrobić swoim merytorycznym przygotowaniem. Nie trzeba wymieniać całego doświadczenia czy opisywać wszystkich ukończonych szkół. Ważne jest natomiast to, by pokazać swoje wszechstronne kompetencje do wykonywania konkretnego rodzaju pracy. Przypomni o tym każdy szanujący się rekruter oraz doradca personalny.

Jeżeli dokumenty aplikacyjne zwrócą uwagę, wówczas dochodzi do kluczowego momentu, mianowicie spotkania z rekruterem. Warto się do niego przygotować. Ponownie pomoże tu agencja doradztwa personalnego. Podpowie, jak się zachowywać, których tematów unikać i na co zwrócić uwagę w czasie rozmowy. Niewielu kandydatów zawraca sobie głowę zebraniem informacji o firmie, w której chcieli zacząć pracę. Doradca na pewno do tego zachęci, podpowie również, jak wykorzystać swoją wiedzę w czasie spotkania. Nie chodzi o to, aby się popisywać. Trzeba natomiast inteligentnie pokazać swoją nomen omen inteligencję.

więcej na: http://www.mostwanted.pl/Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *