Medycyna i Zdrowie

Aparat USG i jego zastosowanie

Aparat USG i jego zastosowanie

Jak dobrze wiemy, w dzisiejszych czasach bardzo ważną rolę w naszym życiu odgrywają badania ultrasonograficzne, czyli tak zwane USG, które umożliwiają dokładne badania płodu w ciąży, bądź pozwalają wykryć jakieś nieprawidłowości i choroby.

Gorączka – najważniejsze informacje

Gorączka – najważniejsze informacje

Gorączka pojawia się jako objaw towarzyszący wielu chorobom. Wbrew powszechnej opinii, o gorączce mówimy jednak dopiero wtedy, gdy temperatura ciała przekroczy 38 °C. Temperatura pomiędzy 36,6 a 38 °C jest traktowana jako stan podgorączkowy. Zobaczmy, co jeszcze warto wiedzieć o gorączce.

Przemarznięty organizm? Co robić?

Przemarznięty organizm? Co robić?

W okresie jesienno-zimowym wychłodzenie organizmu zdarza się od czasu do czasu niemal każdemu. Nie jest to sytuacja przyjemna, a wiele osób po powrocie do domu marzy o tym, by jak najszybciej się rozgrzać. Zobaczmy czy faktycznie jest to konieczne i jak zrobić to skutecznie.

Co jeść, by uniknąć zgagi?

Co jeść, by uniknąć zgagi?

Zgaga to powszechny problem, a każdy, kogo czasem dopada ta nieprzyjemna dolegliwość, zadaje sobie pytanie nie tylko jak się jej pozbyć, ale również co zrobić, by zapobiegać jej powstaniu. Oto kilka podpowiedzi, co jeść, by objawy zgagi przestały nam dokuczać.

Co warto wiedzieć o stawianiu baniek?

Co warto wiedzieć o stawianiu baniek?

Wiadomo nie od dziś, że stare sposoby pod wieloma względami potrafią być bardziej skuteczne i praktyczne niż współczesne. Bardzo dobrze widać to choćby w zakresie medycyny, gdzie do łask wraca wiele metod i specyfików stosowanych przez nasze babcie.

Czy nieżyt nosa jest groźny?

Czy nieżyt nosa jest groźny?

Nieżyt nosa zwany potocznie katarem nie należy do chorób śmiertelnych, jednak nie należy również go lekceważyć. Jeśli katar trwa dłużej niż tydzień należy zgłosić się do lekarza rodzinnego po silniejszą dawkę leków, ponieważ nieżyt nosa może doprowadzić nawet do zapalenia zatok przynosowych.

Lecytyna i jej właściwości

Lecytyna i jej właściwości

Bardzo często lecytyna pojawia się w naszych rozmowach w kontekście problemów z pamięcią. Faktycznie na problemy z nią związane działa ona doskonale, ale nie tylko. Lecytyna ma bowiem również inne właściwości, o czym poniżej.

Pomoc psychologiczna

Pomoc psychologiczna

Żyjemy w czasach, gdzie każdy bardzo się śpieszy. Pośpiech udziela nam się w pracy, na ulicy i coraz częściej również w domu. Wiele osób doświadcza wypalenia zawodowego w młodym wieku, ponieważ spędzają całe dnie w pracy, gdzie nie mają nikogo bliskiego, kto chciałby z nimi […]

Jak powinna wyglądać odzież lekarska?

Jak powinna wyglądać odzież lekarska?

W niektórych placówkach, firmach i punktach usługowych obowiązuje specjalny outfit. Nie muszą go oczywiście zakładać sami usługobiorcy, ale ludzie pracujący w tego typu miejscach. Różne wymogi dotyczące ubioru obowiązują chociażby w branży medycznej. Jakie stroje mogą zatem nosić jej przedstawiciele?

Masaże antycellulitowe

Masaże antycellulitowe

Skorzystanie z ofert masaży antycellulitowych to bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich kobiet, które posiadają jakiekolwiek kompleksy. Warto mieć na uwadze to, iż takie masaże współcześnie uskuteczniane są przez doświadczone osoby znające się na swojej pracy i posiadające w tym zakresie spore kwalifikacje.