Ławki w publicznych miejscach

Ławki w publicznych miejscach

Osoby zajmujące się zagospodarowaniem przestrzeni miejskiej doskonale zdają sobie sprawę jak trudne jest to zadanie. Trudność jego wykonania polega przede wszystkim na ograniczonych środkach w postaci przestrzeni do wykorzystania oraz ustaleniu priorytetów, tak by zaspokoić indywidualne potrzeby każdego z mieszkańców, a jest ich przecież bardzo wielu, zwłaszcza w wielotysięcznych metropoliach.

Miejsca jakie przychodzi wtedy zorganizować to przede wszystkim różnego rodzaju miejskie parki, skwery, zabytkowe ulice z wyłączonym ruchem komunikacyjnym lub po prostu wolna przestrzeń w dowolnym punkcie miejscowości.

Zaskakujące jest w tym, że jednym z ważniejszych elementów, na które należy zwrócić uwagę przy planowaniu przestrzeni są ławki, co zostało nawet potwierdzone wielokrotnie powtarzanymi sondami ulicznymi. Nowoczesne ławki miejskie to nie tylko doskonały element, zwiększający wartość estetyczną, ale także miejsce integracji społeczeństwa. To właśnie w tych miejscach wymieniane są plotki drogą pantoflową, tam też są umawiane różne spotkania bądź załatwiane sprawy biznesowe. Korzystają z nich wszyscy, każda grupa społeczna z przekroju społeczeństwa, zarówno młodzi, żwawo przebierający nogami i bardzo skorzy do zajęcia swojego miejsca, jak i ludzie w podeszłym wieku, poruszający się z trudnością, a dla których takie miejsca są zbawieniem dla chorych nóg bądź kości.

Najlepszym możliwym rodzajem tych miejskich „mebli” są ławki betonowe z oparciem. Po pierwsze, są bardzo odporne na warunki środowiskowe, przykładowo nigdy nie zgniją jak drewno bądź zerdzewieją jak metal. Ławki parkowe betonowe oprą się również działaniu wandali, dla których inny rodzaj jest smakowitym kąskiem, a te z kolei są niemożliwe do zniszczenia.

Więcej na: http://konarch.pl/kategoria/lawki/lawki-betonowe/Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *