Kosmetyki ze śluzu ślimaka

Kosmetyki ze śluzu ślimaka

Coraz popularniejsze staja się kosmetyki wykorzystujące naturalne produkty. Rynek otwiera się na potrzeby konsumentów, powstają więc specjalne linie dedykowane tym, którzy są naprawdę wymagający.

Dzięki temu doczekaliśmy się już m.in. hydrolatów różanych, lawendowych i rumiankowych, które spokojnie mogą zastąpić toniki (często pozostawiające uczucie ściągania skóry i przesuszające). Na rynku pojawiają się także tzw. „kosmetyki luksusowe”, wykorzystujące w swoim składzie, np. kremy z pyłkiem diamentowym, truflami, czy też rzadko spotykanymi roślinami i owocami o zbawiennym działaniu. Do takich kosmetyków należy też seria z wykorzystaniem śluzu ze ślimaka.

Dlaczego kosmetyki ze śluzem ślimaka są tak dobre dla naszej skóry?

Warto wiedzieć, że śluz ślimaka jest cenny w różne substancje odżywcze, które świetnie wzmacniają skórę od zewnątrz i od wewnątrz. Przykładowo, kosmetyki ze śluzu ślimaka zawierają m.in. witaminę E, nazywaną witaminą młodości, która odpowiada za dobry wygląd włosów, skóry i paznokci. W śluzie ślimaka można znaleźć także witaminę A, która pozytywnie działa m.in. przy leczeniu trądziku, może się więc okazać, że po używaniu serum ze śluzu ślimaka zauważysz złagodzenie stanów zapalnych na skórze. To jednak nie wszystko; w śluzie ślimaka znajdziemy także cenny kwas glikolowy, dzięki któremu łatwiej oczyścić skórę i usunąć martwy, stary naskórek. Co ciekawe, kwas glikolowy zwiększa także produkcję kolagenu w organizmie, który odpowiada za jędrną i gładką skórę (ilość kolagenu spada wraz z wiekiem, więc warto dbać o jego uzupełnienie; co ciekawe, do produkcji kolagenu potrzebna jest także witamina C).

Kwas glikolowy dodatkowo wygładza skórę, pozostawiając ją miękką i delikatną. Dzięki temu kosmetyki ze śluzu ślimaka z jednej strony oczyszczają i złuszczają skórę, pozbywając się starszych, zniszczonych warstw, z drugiej strony regenerują naskórek i znacząco wpływają na jego delikatność. Ponadto śluz ślimaka wykazuje działanie przeciwzmarszczkowe, więc jest idealny dla kobiet po czterdziestym roku życia.W śluzie znajdziemy też alantoinę, związek chemiczny odpowiadający ze regenerację skóry. Zmniejsza także zaczerwienienia i nadwrażliwość skóry, dlatego można ją znaleźć w wielu kosmetykach.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *