Kosmetyki z aloesem

Kosmetyki z aloesem

Aloes i jego dobroczynny wpływ na leczenie ran znany jest od starożytności. Wykorzystywanie tej rośliny dla celów medycznych ma więc długą tradycję. Z liści aloesu pozyskuje się olej, którego kojące właściwości przynoszą pomoc poparzonej, zwłaszcza w przypadku poparzeń słonecznych jego zastosowanie jest wskazane,i suchej skórze.

Olej ten wchodzi w skład maści leczniczych przepisywanych aby przynieść ulgę skórze z problemami takimi jak nadmierna suchość, skłonność do pękania. Nie tylko branża farmaceutyczna korzysta z dobroczynnych właściwości tej niezwykłej rośliny – w kosmetyce też znajduje stałe miejsce. Kosmetyki z aloesem także powstawały w odległych epokach historycznych. Olej aloesowy był częścią receptur wcieranych w skórę głowy i we włosy aby zapobiec jej przesuszeniu.

Teraz mamy szersze spektrum wyboru, jeśli chodzi o ratowanie naszych włosów, a także ich upiększanie, tak popularne jak maska do włosów z keratyną. – Taka maska jest świetnym wyborem, gdy cierpimy na niedobór keratyny, czyli białka stanowiącego podstawowy budulec włosa. Uzupełnianie braków keratyny z zewnątrz pozwoli przywrócić włosom równowagę i ich zdrowy wygląd. – Nie znaczy to jednak, że aloes poszedł w odstawkę i nie znajdziemy go już w składzie popularnych specyfików przeznaczonych do pielęgnacji ciała czy włosów.

Aloes znajduje miejsce w emulsjach, kremach, odżywkach, szamponach i innych produktach kosmetycznych, których przeznaczeniem jest pielęgnacja skóry wrażliwej i podatnej na wpływy środowiska zewnętrznego, takich jak klimat, zanieczyszczenie powietrza, ostre słońce, wiatr, mróz etc. Wrażliwa skóra szybko reaguje podrażnieniem, pękaniem, pieczeniem i potrzebuje natychmiast ukojenia. Łagodna formula kremów i maści aloesowych może stanowić doskonały wybór. Nie tylko skóra wrażliwa skorzysta z dobrze skomponowanych składów kosmetyków naturalnych – kosmetyki przeznaczone do higieny intymnej powinny być również jak najmniej inwazyjne.

Pianka do higieny intymnej musi mieć jak najbardziej przyjazny skład. Zauważalna jest tendencja we współczesnej kosmetyce do powrotu do korzeni, receptur sprawdzonych już wcześniej. Do jak najbardziej łagodnych roślinnych składników, niekoniecznie egzotycznych – tylko tych pospolitych, które jednak mają wielką moc pozytywnego oddziaływania zarówno na cerę jak i na całe ciało.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *