Jaką ramę wybrać do obrazu?

Jaką ramę wybrać do obrazu?

Odpowiednia oprawa obrazu to niezwykle ważny element. Bez niej bowiem nawet najpiękniejsze arcydzieło nie będzie prezentować się dobrze. Obecnie nie ma problemu z tym, aby znaleźć ramy dopasowane do danego obrazu nie tylko pod względem jego wielkości, ale także jego stylu czy tematyki. Niezwykle różnorodne są także materiały, z jakich wykonuje się ramy do obrazów, poza tymi produkowanymi z drewna dość popularne stają się także ramy produkowane z metalu czy plastiku.

Zazwyczaj jednak ramy wykonane z tych materiałów wykorzystuje się do oprawy bardziej nowoczesnych obrazów, nie tylko jak mowa o ich czasie powstania ale także tematyce. Dość powszechnie także obecnie stosuje się paspartu, które nie tylko daje ciekawe efekty wizualne, ale także pozwala na znacznie lepsze wyeksponowanie obrazu. najczęściej stosuje się te wykonane z papieru, oczywiście odpowiednio dobranego pod względem grubości, kolorystyki czy wzornictwa. W większości paspartu dopasowane jest do danej ramy a jego wielkość jest proporcjonalna do wielkości ramy. Dzięki temu zachowana jest swoista symetria, co pozwala na bardzo dobre wyeksponowanie obrazu.

Ramy drewniane najlepiej prezentują się w formie naturalnej, gdy nie pokrywa się ich farbami zmieniającymi kolor oraz maskującymi strukturę drewna. Jednakże należy pamiętać o tym, że rama obrazu powinna stanowić całość z elementami wystroju wnętrza. Do niezwykle nowoczesnych w swojej formie mebli taka drewniana, zwłaszcza stylizowana na starą rama może po protu nie pasować.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *