Jak zorganizować urodziny dla dziecka?

Jak zorganizować urodziny dla dziecka?

Urodziny to wyjątkowy dzień dla każdego, jednak zwłaszcza dla malucha, który przez cały rok odlicza dni, które pozostały do tej jedynej, wyjątkowej daty. Dziecko cieszy się nie tylko ze zbliżającego się przyjęcia urodzinowego, ale przede wszystkim z tego, że przybędzie mu kolejnych lat – będzie starsze, bardziej odpowiedzialne, odważne, pewniejsze siebie.

Rodzice również zwykle nie mogą się doczekać urodzin swojej pociechy, nie mogąc się nadziwić, jak czas szybko leci – dopiero, co trzymali w rękach niemowlę, a teraz ich syn czy córka bez niczyjej pomocy zdmuchnie kilka świeczek. Chcemy, żeby dzień urodzin był jak najbardziej wyjątkowy – żeby dziecko zapamiętało go na długo i mogło w przyszłości wspominać. Planując imprezę okolicznościową, pamiętajmy przede wszystkim o naszym dziecku – zastanówmy się, co lubi, z kim chciałoby spędzić ten czas, jakie są jego marzenia.

first-birthday-1073575_1280

Coraz więcej rodzin decyduje się na dwa przyjęcia: jedno zorganizowane dla najbliższej rodziny (babć, dziadków, cioć, wujków), drugie to typowe urodziny dla dzieci, kolegów z przedszkola czy podwórka. Zapraszając na imprezę maluchy, musimy sobie zdawać sprawę z tego, że małe dzieci są pełne energii, szybko się nudzą. Przedszkolaki chcą się bawić, a nie siedzieć cały dzień przy suto zastawionym stole. To dlatego istotne jest, żeby w czasie planowania imprezy, przewidzieć jak najliczniejsze atrakcje dla dzieci. Jakie? To zależy od wieku i zainteresowań maluchów. Podpytajmy syna czy córkę, co najbardziej lubi robić i jakie zabawy sprawiają im przyjemność. W tym wyjątkowym dniu pamiętajmy, że to nie my mamy być szczęśliwi, ale nasza pociecha i jej przyjaciele.

Kraków jest miastem, które oferuje mnóstwo możliwości, wystarczy, że się nieco rozejrzymy. Jeśli dziecko uwielbia zabawę na dworze, o ile będzie sprzyjała nam pogoda, możemy zorganizować urodziny w parku. Jeśli maluch marzy o wizycie w zoo zorganizujmy dla niego wycieczkę do krakowskiego ogrodu zoologicznego. Jeśli największą pasją syna jest piłka nożna, sprawdźmy w Internecie, czy z okazji urodziny możemy mu zapewnić zajęcia sportowe dla dzieci w Krakowie.

Możliwości jest mnóstwo. Jest wiele firm, które specjalizują się w organizacji przyjęć dla maluchów – firma zapewnia wtedy miejsce, katering oraz opiekę doświadczonych animatorów, którzy zajmą się dziećmi, zaproponują im zabawy, będą wodzirejami imprezy. Oferta jest bardzo szeroka i zanim się na coś zdecydujemy, sprawdźmy jak najwięcej możliwości – żeby mieć pewność, że firma spełnia nasze oczekiwania i urodziny naszego dziecka będą wyjątkowe.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *