Jak zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników firmy?

Jak zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników firmy?

Coraz częściej decydujemy się na samodzielne prowadzenie własnego biznesu. Zyskujemy na tym pewną niezależność i podnosimy swoje ogólne zarobki. Musimy jednak pamiętać o tym, że jako właściciele firm stajemy się odpowiedzialni za swoją ekipę. To my musimy zagwarantować swoim pracownikom odpowiednie bezpieczeństwo, a także zadbać o ich zdrowie. Dzięki temu będą oni w stanie jeszcze lepiej wywiązywać się ze swoich zadań, co na pewno przyniesie nam wiele korzyści. Jak więc zadbać o ekipę firmy?

Po pierwsze, z pewnością powinniśmy zaproponować swoim pracownikom kursy pierwszej pomocy dla firm – niestety, to właśnie w miejscach pracy najczęściej dochodzi do różnych wypadków. Jeśli przy tym nasza ekipa zajmuje się wykonywaniem zadań w fabrykach, magazynach, czy na budowach, tym bardziej musimy solidnie ją zabezpieczyć. W tym celu znajdźmy placówki, które przeprowadzają właśnie kursy pierwszej pomocy. Wbrew pozorom jest ich dość sporo, dlatego bez problemu wyszukamy dla siebie tą najlepszą. Oczywiście za każde szkolenie pierwsza pomoc będziemy musieli trochę zapłacić, jednak mimo wszystko powinniśmy to zrobić. Następnie zaproponujmy swoim pracownikom darmowy udział w takim szkoleniu. Możemy również oświadczyć, że uczestnictwo w kursie jest obowiązkowe. Upewnimy się wtedy, że każdy pracownik zdobędzie odpowiednią wiedzę teoretyczną oraz tą praktyczną. W razie wypadku ekipa zdoła sobie wzajemnie pomóc i sporo na tym zyska.

pierwszapomoc15

Oprócz tego powinniśmy także odpowiednio wyposażyć całą swoją firmę – koniecznie umieśćmy w różnych miejscach apteczki pierwszej pomocy. Powieśmy je w widocznych miejscach i pokażmy swoim pracownikom, gdzie się one znajdują. Następnie pamiętajmy, aby regularnie sprawdzać zawartość takich apteczek. Jeśli coś się w nich przeterminuje, koniecznie powinniśmy to wymienić. Obok apteczek możemy powiesić krótką instrukcję udzielania pierwszej pomocy. To z nią powinien zapoznać się każdy nasz pracownik. A oprócz takich apteczek na pewno przydadzą nam się również mniejsze gaśnice. Rozłóżmy je więc równomiernie po całej firmie. Jeśli natomiast chodzi o organizowanie imprez, do nich musimy także odpowiednio się przygotować. W tym celu wykupmy odpowiednie zabezpieczenie medyczne imprez. Na większych przyjęciach muszą pojawić się ratownicy, którzy w razie wypadku od razu przyjdą z pomocą. Zawsze dokładnie planujmy przebieg imprez firmowych i podczas zabawy nie proponujmy gościom zbyt dużej ilości alkoholu. To właśnie przez alkohol bardzo często dochodzi do różnych wypadków oraz nieprzyjemnych sytuacji.

pierwszapomoc16

Każdy właściciel firmy powinien postarać się jak najlepiej zadbać o swoich pracowników – jeśli więc sami kierujemy interesem, to my musimy zrobić wszystko, aby funkcjonował on jak najlepiej. W tym celu wyślijmy swoich pracowników na darmowe kursy pierwszej pomocy dla firm. Następnie dobrze wyposażmy swoje biura, fabryki, czy magazyny i uzupełnijmy je w apteczki pierwszej pomocy, instrukcje udzielania pierwszej pomocy, a także gaśnice. Dzięki temu dobrze zadbamy o swoją firmę.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *