Jak wybrać odpowiednie poręcze na schody?

Jak wybrać odpowiednie poręcze na schody?

Budując dom, wykańczając mieszkanie czy też budynek użytkowy wielopoziomowy, często stajemy przed dylematem jakie poręcze na schody wybrać.


Poręcze schodowe do jeden z najbardziej istotnych elementów schodów, nie tylko podkreślają charakter samej konstrukcji i doskonale ją uzupełniają, ale muszą być też funkcjonalne i estetyczne.

114955191Poręcze na schody Velset muszą być dopasowane do samej konstrukcji schodów. Jeśli są one nowoczesne i minimalistyczne, wykonane ze szkła czy metalu, to z pewnością poręcze schodowe, na które powinniśmy się zdecydować również powinny być metalowe. Komponują się one doskonale właśnie z nowoczesnym wnętrzem. Na rynku mamy olbrzymi wybór metalowych poręczy, wykonanych z aluminium, stali, mosiądzu czy też miedzi. Są one trwałe i wytrzymałe. Bardzo modne są też poręcze na schody wykonane z linek stalowych z odpowiednimi ściągami.

2a0a19366af00de0_950x600Jeśli jednak lubimy klasyczne wnętrza z dominacją drewna a schody w naszym domu są drewniane to również poręcze schodowe powinny być zrobione z tego samego materiału. Drewniane schody z pięknymi balustradami z tego samego gatunku drewna, to ponadczasowa klasyka. Gatunki drewna używane do balustrad to najczęściej buk, wytrzymały dąb i gatunki egzotyczne np. teak. Drewniane balustrady można idealnie skomponować w meblami w naszym salonie, podłogą i innymi elementami wykończenia wnętrza. Poręcze na schody z drewna to poczucie ciepła, komfort dotyku i delikatny blask lakieru, który pięknie podkreśli naturalne piękno słojów drewnianej balustrad.

Źródło: http://schody.velset.pl/Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *