Jak uniknąć wpadki przy wyborze dostawcy paliw?

Jak uniknąć wpadki przy wyborze dostawcy paliw?

W większych zakładach produkcyjnych, przetwórczych oraz w elektrociepłowniach występuje duże zapotrzebowanie na średni i ciężki olej opałowy. Na rynku paliw występują różni dostawy oleju opałowego. Zanim podejmiemy współpracę z konkretnym dostawcą paliw warto mu się bliżej przyjrzeć i porównać go z konkurencją.

Z punktu widzenia zakładu produkcyjnego istotna jest głównie jakość oleju opałowego. Nie zapomnijmy także o terminowości przewidzianych dostaw. Głównym kryterium wyboru dostawcy paliwa powinna być przede wszystkim jakość i terminowość jego dostaw i nie ma tutaj znaczenia czy interesują Ciebie dostawcy oleju opałowego, dostawcy biopaliw czy też dostawcy innych paliw płynnych lub ciekłych.

Jeżeli dostawcy oleju opałowego lub dostawcy biopaliw mają złą opinię w zakresie terminów realizacji lepiej zrezygnuj z ich usług. Brak konkretnego paliwa na czas może wstrzymać pracę w zakładzie, a Ty jako przedsiębiorca nie możesz sobie przecież na to pozwolić. Dystrybutorzy paliw muszą realizować dostawy punktualnie – spełnienie tego warunku jest konieczne do podjęcia dalszej współpracy. Poza jakością i punktualnością dostaw znaczenie ma również cena oferowanych przez dostawców paliw produktów. Cena paliw oraz cena ich dostawy ma drugorzędne znaczenie. Nie sztuką bowiem jest zamówić paliwo taniej. Pamiętaj jednak, że wybranie taniego, niesprawdzonego dystrybutora może się wiązać z jego wadliwym działaniem, a co za tym idzie przynieść dodatkowe straty na przykład poprzez wstrzymanie procesu produkcji w Twoim zakładzie.

Przed podpisaniem ostatecznej umowy z dostawcą warto sprawdzić go na stronie Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego. Istotny jest fakt, jak długo dany dostawca występuje na rynku, jakie jest pochodzenie oferowanego przez niego paliwa, czy złożył on kaucję gwarancyjną w Ministerstwie Finansów, czy dostarczane paliwa posiadają odpowiednie świadectwa jakości, czy cena paliwa uwzględnia wymagane podatki i czy podatki te są właściwie naliczone oraz czy urządzenia wykorzystywane do dostaw paliwa są zalegalizowane i posiadają wymagane certyfikaty. Przemyślany wybór dostawcy oleju opałowego, dostawcy biopaliw i innych paliw ciekłych lub stałych pozwoli Ci uniknąć przykrych niespodzianek i sprawi, że proces produkcji będzie przebiegał prawidłowo.

więcej na: http://onico.pl/pl/Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *