Jak przygotować się do napisania pracy licencjackiej

Jak przygotować się do napisania pracy licencjackiej

Pisanie pracy dyplomowej to bardzo odpowiedzialne i trudne zadanie. Nie powinniśmy podchodzić do tego lekkomyślnie, ponieważ od pracy dyplomowej zależy ukończenie przez nas uczelni. Pisanie pracy zaczyna się od wybrania tematu, który należy zgłosić naszemu promotorowi. Następnie musimy określić literaturę przedmiotu i podmiotu.

Warto wybrać się do biblioteki uczelnianej i sprawdzić pozycje naukowe, które będziemy mogli wykorzystać do napisania naszej pracy.

Materiały do pracy dyplomowej http://www.danedlastudenta.pl/ możemy pozyskiwać także z internetu, ale tutaj musimy uważać, ponieważ muszą być one odpowiednio wysokiej jakości. Gdy promotor zaakceptuje nasz temat i literaturę, przystępujemy do pisania.

Praca licencjacka dzieli się na kilka części. Najpierw należy napisać wstęp, a potem przechodzimy do pisania kolejnych rozdziałów i podrozdziałów. Na koniec mamy zakończenie i podsumowanie. Jednak to nie wszystko, jeśli piszemy pracę np. z socjologii, będziemy musieli przedstawić w niej wyniki badań, które uprzednio przeprowadziliśmy.

Zarezerwujmy sobie na to kilkadziesiąt stron pod koniec pracy. Praca licencjacka musi być obszerna, często zawiera około pięćset stron. Zadbajmy o to, żeby była napisana na najwyższym poziomie. Nie dajmy się też wkręcić w zlecenie napisania pracy ze pieniądze. Wielu studentów daje się na to nabrać, licząc że będą mieli spokój. Niestety, to tylko pozory. Pracę bowiem trzeba obronić, a to jest bardzo trudne, jeśli nie pisaliśmy jej samodzielnie. Nie mamy też dostępu do materiałów, z których praca została napisana. Ostatecznie jest to nielegalne i możemy zostać pociągnięci do odpowiedzialności karnej nawet po kilku latach.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *