Dlaczego pojawia się kwaśny posmak w ustach?

Nadkwasota, nadkwaśność, kwaśny posmak w ustach, to kilka określeń, które słyszymy bardzo często, a które dotyczą tej samej dolegliwości. Wiele osób, które na nią cierpią, zastanawia się, co jest jej przyczyną i szuka sposobu na to, by w przyszłości jej uniknąć. Poznajmy najczęstsze czynniki, które powodują powstanie kwaśnego posmaku w ustach.

burgeryNieprawidłowy sposób odżywiania
Poszukiwanie przyczyn kwaśnego posmaku w ustach powinniśmy zacząć od przyjrzenia się swoim nawykom żywieniowym. Jeśli jemy w pośpiechu, nie mamy stałych pór posiłków, a na naszych talerzach goszczą tłuste, ostre i ciężkostrawne potrawy, to prawdopodobnie przyczyna pojawiających się dolegliwości leży właśnie w sposobie żywienia.
Taki sposób odżywiania bardzo negatywnie wpływa nie tylko na nasze zdrowie, ale również na nasz układ trawienny, o czym nieustannie przypominają nas dietetycy. Duże i tłuste porcje powodują nadmierne obciążenie układu pokarmowego, skutkiem czego może być nadmiar kwasów żołądkowych powodujący kwaśny posmak w ustach.

Choroba refluksowa
Drugą częstą przyczyną pojawiającej się nadkwaśności jest choroba refluksowa. Jej głównym objaw, będący zarazem najbardziej uciążliwym, to właśnie zgaga, która pojawia się bardzo często. W wielu przypadkach objawy może złagodzić zmiana nawyków żywieniowych, ale jeśli to nie pomaga, to warto sięgnąć po leki dostępne bez recepty. Dzięki nim objawy refluksu zdecydowanie się zmniejszą i przestaniemy odczuwać dyskomfort związany z kwaśnym posmakiem w ustach.

Zobacz też lek na zgagę – controloccontrol.plDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *