Dlaczego oleje przemysłowe i hydrauliczne pełną taką ważną rolę?

Dlaczego oleje przemysłowe i hydrauliczne pełną taką ważną rolę?

W codziennej pracy duże zakłady przemysłowe wykorzystują wszelkiego rodzaju urządzenia. Maszyny różnią się stopniem zaawansowania technologicznego, niemniej każda do prawidłowego działania potrzebuje specjalnego oleju. Na rynku dostępne są różne oleje i smary, które wyróżniają się znakomitymi właściwościami, zależnymi od dodatków użytych podczas ich produkcji.

Jednym z najpopularniejszych rodzajów jest olej przemysłowy, który pełni wiele funkcji. Wśród nich do najważniejszych zaliczymy odprowadzanie ciepła, ochronę elementów przed tarciem, zabezpieczenie przez wszelkimi zanieczyszczeniami, w tym także wodą oraz korozją. Czynniki te bezpośrednio wpływają na prawidłowe działanie oraz zwiększają żywotność urządzeń i maszyn.

oi2

Ponadto, oleje przemysłowe wykazują właściwości antykorozyjne, są odporne na nacisk oraz zapobiegają powstaniu mgły olejowej. Innym rodzajem oleju jest olej hydrauliczny używany nie tylko w napędach hydraulicznych, ale także – co bardzo ważne – w układach tłumiących współcześnie używanych maszyn. Dzięki sprężeniu umożliwiają one uzyskanie dużych pokładów sił roboczych. W obecnych czasach oleje hydrauliczne są stosowane praktycznie wszędzie – w niemal każdej specjalistycznej technice, sprzęcie rolniczym czy też drogowym, maszynach leśnych, w popularnych środkach transportu oraz transporcie załadunkowym, a także w wielu innych rozwiązaniach. Zróżnicowane warunki pracy, w których są one wykorzystywane sprawiają, że tylko i wyłącznie najwyższa jakość może być gwarantem bezawaryjnej pracy maszyn.

Chcesz wiedzieć więcej o olejach przemysłowych? Koniecznie odwiedź stronę http://onico-oil.pl/Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *