Czym wyróżniają się usługi kurierskie?

Czym wyróżniają się usługi kurierskie?

Usługi kurierskie cieszą się coraz większą popularnością. Wielu Polaków korzysta obecnie z oferty firm, które zajmują się doręczaniem przesyłek na terenie kraju oraz poza jego granicami. Jednym z liderów branży jest Twój InPost. Firma ta działa na rynku od wielu lat i zdobyła w tym czasie wielu zadowolonych klientów.

 

Jest to chyba najtańszy kurier krajowy, z którego usług korzystają setki tysięcy Polaków – oferta firmy skierowana jest zarówno do małych i średnich przedsiębiorstw, jak i wielkich korporacji. Nie należy jednak zapominać o osobach fizycznych, które również stanowią dużą część klientów InPost.

inpost10

Usługi firmy to zasadniczo trzy filary – pierwszym z nich są usługi pocztowe. Od pewnego czasu firma oferuje możliwość wysyłki korespondencji, która przypomina usługi proponowane przez Pocztę Polską. Oferta ta to przede wszystkim możliwość przesyłania listów lub drobnych przedmiotów za niewielką cenę przy zachowaniu standardu doręczeń i ich potwierdzeń. Drugim filarem jest paczka kurier. Jest to tradycyjna usługa kurierska polegająca na doręczeniu paczki do rąk adresata we wskazanym przez niego miejscu. W tym przypadku możliwe jest przesyłanie przedmiotów o różnej masie i gabarytach. Innym rozwiązaniem jest możliwość skorzystania z paczkomatu. Są to urządzenia, które pośredniczą w procesie przekazywania i odbioru paczki. Nadawca dostarcza przesyłkę do jednego z automatów, z którego ta odbierana jest przez kuriera i przekazywana do docelowego paczkomatu, w którym paczka czeka na odbiór. Jest to wygodna forma, która umożliwia nadanie i odbiór paczki 24 godziny na dobę. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość łączenia usług. Dla przykładu istnieje możliwość nadania paczki poprzez kuriera lub w punkcie, a odbiór jej w paczkomacie lub nadanie w paczkomacie z możliwością doręczenia przez kuriera do rąk własnych odbiorcy. Poza tym Twój InPost to możliwość wysyłania przesyłek poza granice kraju.

inpost1

Z usług tego operatora korzystają przede wszystkim osoby – które zajmują się sprzedażą towarów poprzez Internet. Dzięki niskim kosztom usług kurierskich i dogodnym formą odbioru, InPost jest często wybierany przez ich klientów. Kupujący mogą skorzystać z usługi szybkiego zwrotu towaru poprzez nadanie paczki w jednym z ponad tysiąca paczkomatów, które mieszczą się na terenie całego kraju. Należy zauważyć, że niewątpliwym atutem firmy InPost jest rozwinięta infrastruktura, dzięki której nadanie i odbiór przesyłki w punkcie lub za pomocą paczkomatu możliwe jest w każdym większym mieście.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *