Czy to czas na kupno mieszkania

Czy to czas na kupno mieszkania

Branża mieszkaniowa ma za sobą wiele trudnych okresów. Wpływ miało na to mnóstwo czynników. A jednak obecnie wydaje się, że sytuacja dąży do stabilizacji. Deweloperzy nie narzekają, ponieważ proponowane przez nich Stabłowice nowe mieszkania sprzedają się dobrze.

Chętnych nie brakuje, zwłaszcza że ci decydujący się na rynek pierwotny mogą liczyć na wsparcie z programów publicznego dofinansowania. Nowe to wciąż nad Wisłą mimo wszystko lepsze. Nie tylko w oczach młodych członków społeczeństwa, ale także znacznie starszych obywateli.

Rozważając jednak zakup mieszkania Brynów Katowice, warto wziąć pod uwagę różne oferty. Trudno bowiem z góry przewidzieć, co się może trafić. Poza ogólną kondycją gospodarki czy sytuacją na rynku nieruchomości, pod uwagę koniecznie trzeba również wziąć własną stabilizację finansową. Jeżeli ta nie jest pewna i może ulec zmianie, wówczas z inwestowaniem w nieruchomości lepiej się wstrzymać. Zadłużanie niekiedy wydaje się niezłym pomysłem, ponieważ ludzie widzą w nim szansę na zrealizowanie własnych marzeń. Niemniej jednak kredyt to również ogromne zobowiązanie, więc lepiej nie podejmować decyzji w tej sprawie wyłącznie w oparciu o bujanie głową w chmurach. Gospodarka w Polsce umacnia się, a bezrobocie spada. Także na świecie sytuacja po kryzysie wydaje się stabilizować. Nadchodzą zapewne dobre czasy na inwestowanie, ale mimo wszystko wciąż wymagana jest tu rozwaga.

Poza podstawowym pytaniem, czy stać nas na tę nieruchomość, warto zadać sobie dodatkowe. A powinno ono brzmieć, czy większe bądź nowsze mieszkania Stabłowice są nam w ogóle potrzebne? Może nie trzeba się zadłużać w imię pokazywania swojego statusu innym. To że znajomi zmieniają mieszkanie bynajmniej nie oznacza, że trzeba od razu podążać ich śladem. Może są chwilowo w lepszej sytuacji finansowej, a może ulegli wpływowi otoczenia. Jednak zapewne zmiana mieszkania na większe wymagała jakiegoś poświęcenia. Przy tej okazji warto zadać sobie pytanie, czy faktycznie była to dobra decyzja. Nie chodzi wyłącznie o kredyt, pod uwagę należy również wziąć stres oraz realne potrzeby mieszkaniowe. Sam wizerunek społeczny wydaje się tutaj niewystarczającym powodem do wydawania pieniędzy, których się zwyczajnie obecnie nie posiada. Niekiedy o wiele lepiej wstrzymać się z taką decyzją i poczekać, aż będzie się pewnym.

więcej na: http://geogrupa.pl/pl/mieszkania-dla-mlodychDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *