Cegła cegle nierówna

Cegła cegle nierówna

Kto ma już na swoim koncie budowę domu ten z pewnością z cegłami miał wiele do czynienia, ale ten kto dopiero planuje taką inwestycję musi wszystko dokładnie zaplanować, a jest o czym myśleć.


W składach budowlanych i różnego rodzaju sklepach czy marketach do wyboru mamy całe mnóstwo tego typu asortymentu. Jest w czym wybierać, a przez ten ogrom nie jest on wcale łatwy. Przede wszystkim cegły budowlane mają różne wymiary, mogą różnić się również izolacyjnością akustyczną czy izolacyjnością cieplną, ale głównie bierze się jednak pod uwagę ich rozmiary oraz wagę. Jeżeli chodzi o cegły budowlane to mamy tutaj cegłę pełną, cegłę dziurawkę, cegłę kratówkę, które również mają różne wymiary i grubości oraz wagę.

brick5

Jeżeli kompletnie nie mamy pojęcia co wybrać powinniśmy koniecznie poradzić się kogoś, kto ma już na swoim koncie niejedną budowę i doskonale zna się na tej tematyce i na ty, co jest dostępne na rynku budowlanym. Dużym zainteresowaniem cieszy się także cegła klinkierowa zaliczana do ceramiki poryzowanej, w produkcji której u żywa się mączki drzewnej, określa się ją również mianem „ciepłej ceramiki”. Cegła klinkierowa również może mieć różne rozmiary, może być ona pełna lub drążona, w zależności od tego, jakiej będziemy potrzebowali na naszej budowie. Jak się okazuje wybór cegły to rzeczywiście nie jest łatwe zadanie, a do dyspozycji mamy jeszcze chociażby coś takiego jak cegła zewnętrzna, która z kolei służyć ma głównie do ozdoby i wykonania elewacji.

Cegła kojarzy nam się z solidnością, jest wspaniałym materiałem, który pięknie wkomponuje się w wiele wykończeń. Trzeba jednak dobrze wiedzieć gdzie ją założyć i jak. Takie detale z cegły to nie lada wyzwanie dla kogoś, kto planuje wygląd domu, ponieważ może ona wspaniale ozdabiać, nawet jeżeli nie będzie jej wcale dużo, ale użyta w niewłaściwych miejscach może z kolei wyglądać karykaturalnie. Tutaj również przydałaby nam się porada fachowca, który doradzi jak postąpić i jaką cegłę wybrać.

budowlaniec3

Cegła to nie tylko solidne ściany i podstawy budynku ale również sposób na to, aby wyglądał on pięknie z zewnątrz, a na tym też przecież nam zależy, aby efekt końcowy był jak najlepszy. Dlatego w razie niepewności pytajmy profesjonalistów lub projektantów.

źródło: http://www.lode.pl/pl/produktyDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *