Baterie umywalkowe i hokery barowe

Baterie umywalkowe i hokery barowe

Aranżując łazienkę, dużą wagę przywiązuje się z reguły nie tylko do mebli, ale i do armatury, a raczej jej końcowych odcinków, które są bardzo widoczne i potrafią być prawdziwą ozdobą pomieszczenia. Krany, baterie, prysznice to te elementy, z którymi najczęściej mamy styczność w łazience, toteż powinny być ergonomiczne i bardzo trwałe.

Do wyboru mamy zazwyczaj dwa zupełnie różne systemy odcinania dopływu wody. Bateria umywalkowa może być wyposażona albo w tradycyjne zawory grzybkowe, albo w nowoczesny zawór ceramiczny. W tym drugim przypadku najczęściej mamy do czynienia z baterią jednouchwytową.

Obydwa rozwiązania mają wady i zalety. Baterie wyposażone w tradycyjne kurki są bardzo estetyczne i pozwalają na niezależne dozowanie zimnej lub ciepłej wody. Pokręcając kurkami można bardzo precyzyjnie ustawić szybkość przepływu cieczy. To, co jest zaletą, w pewnych sytuacjach niestety jest też wadą, gdyż przy ustawianiu temperatury wody konieczne jest regulowanie zarówno kurkiem ciepłej, jak i zimnej wody. Jeśli woda jest podgrzewana przez gazowy piecyk przepływowy, takie rozwiązanie może powodować jego gaśnięcie, co jest bardzo irytujące.

Baterie jednouchwytowe pod względem komfortu użytkowania przeganiają baterie z zaworami tradycyjnymi. W urządzeniach tych regulacji szybkości przepływu i stopnia zmieszania gorącej i zimnej wody dokonuje się za pomocą tylko jednej dźwigni. Takie baterie cechują się też bardzo nowoczesnym wyglądem.

Nowoczesnym wyglądem charakteryzują się też hokery, które zastosowanie znajdą w nowoczesnych kuchniach aranżowanych na bar. Hoker to rodzaj bardzo wysokiego stołka, najczęściej z podpórką na nogi. Niektóre hokery posiadają niewielkie oparcie, które dodatkowo podnosi komfort użytkowania. Jeszcze inne aranżowane są na bardzo tradycyjne, drewniane meble, które sprawdzą się w eklektycznych kuchniach.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *