Badania medycyny pracy we Wrocławiu

Badania medycyny pracy we Wrocławiu

Jesteś z Wrocławia i szukasz pracy? Świetnie się składa, bo Wrocław to miasto wielu możliwości, także tych zawodowych. Znaleźć dobrą i nieźle płatną pracę nie powinno być tutaj jakimś szczególnie dużym problemem. Owszem, trzeba poświęcić na to nieco czasu i wysiłku, jak niemal wszędzie, nie warto jednak poddawać się pierwszymi niepowodzeniami, gdyż trzeba być wytrwałym, a zajęcie z pewnością szybko się znajdzie. W każdym razie, zakładając, że już tą pracę znaleźliśmy, wszystko jest ustalone i dogadane, a my mamy niedługo zaczynać, pozostaje jeszcze do wypełnienia kilka formalności. Jedną z nich jest na pewno wizyta u lekarza, a konkretnie jest to poradnia medycyny pracy.

Taka wizyta jest w pełni konieczna, zachodzi bowiem potrzeba stwierdzenia, czy nasz stan zdrowia i predyspozycje zdrowotne w pełni pozwalają na podjęcie danej pracy, czy też są ku temu jakieś przeciwwskazania. Medycyna pracy zajmuje się właśnie tym aspektem, gdyż jest to ważne zarówno dla naszego pracodawcy (chcącego uniknąć wszelkich ewentualnych problemów związanych z zatrudnieniem nie do końca sprawnego pracownika), jak i dla nas samych (możemy na danym stanowisku nie dawać sobie rady, bądź też nasz stan może się jeszcze pogarszać).

W każdym razie, można w przybliżeniu powiedzieć, iż badania przed przyjęciem do pracy dzielą się na dwa etapy. Pierwszy z nich obejmuje badania standardowe, takie jak wywiad lekarski, osłuchanie pacjenta, zapoznanie się z jego dokumentacją, zmierzenie ciśnienia, co przypomina nieco wizytę u zwykłego lekarza rodzinnego. Drugim aspektem jest przejście badań specjalistycznych, związanych z konkretnym stanowiskiem, na jakie aplikujemy. Kierowcy muszą na przykład zbadać wzrok, pracownicy obsługujący maszyny czas reakcji, pracownicy fizyczni stan kręgosłupa i tak dalej. Badań tych może być bardzo wiele, a wszystko zależy od indywidualnego przypadku.

Badania takie można zrobić bez większego problemu, gdyż medycyna pracy we Wrocławiu ma wiele swoich placówek. Czasami może to być konkretny punkt, wskazany przez przyszłego pracodawcę, czasami też możemy wybrać go sobie sami z pośród ogólnodostępnych. Należy przy tym pamiętać o tym, że badania takie ma obowiązek opłacić pracodawca.

więcej na: http://www.emc-sa.pl/nasze-placowki/wroclaw-przychodnie/wybrane-uslugi/medycyna-pracyDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *