Architektura

Odpoczynek w parku na ławkach

Odpoczynek w parku na ławkach

W dzisiejszych czasach ludzie coraz chętniej spędzają wolny czas na świeżym powietrzu. W niedzielne popołudnia ludzie mieszkający w dużych miastach wychodzą na spacery do parków i ogrodów zoologicznych. Natomiast ludzie, którzy mają swoje własne ogrody, również chętnie spędzają w nich wolny czas.

Sypialnia w stylu vintage – na co zwrócić uwagę?

Sypialnia w stylu vintage – na co zwrócić uwagę?

W ostatnim czasie coraz więcej osób zwraca szczególną uwagę na to, w jaki sposób jest urządzone mieszkanie. Wbrew pozorom jest to bardzo istotne, ponieważ od takiego wyposażenia uzależnione jest między innymi nasze samopoczucie. Zatem w jaki sposób sprawić, aby pomieszczenia prezentowały się doskonale?

Mity na temat elewacji z cegły klinkierowej

Mity na temat elewacji z cegły klinkierowej

Klinkier to tworzywa ceramiczne, które otrzymuje się poprzez wypalanie odpowiednich glin (wapienno-żelazistych, żelazistych, wapienno-magnezjowych) w temperaturze 1000-1300 stopni Celsjusza. Klinkier ma zróżnicowane właściwości, ale zawsze jest mrozoodporny i charakteryzuje się niską nasiąkliwością. Można wykorzystać go do produkcji dachówek, bruku i, co najpopularniejsze, cegły. 

Ławki w publicznych miejscach

Ławki w publicznych miejscach

Osoby zajmujące się zagospodarowaniem przestrzeni miejskiej doskonale zdają sobie sprawę jak trudne jest to zadanie. Trudność jego wykonania polega przede wszystkim na ograniczonych środkach w postaci przestrzeni do wykorzystania oraz ustaleniu priorytetów, tak by zaspokoić indywidualne potrzeby każdego z mieszkańców, a jest ich przecież bardzo […]

Oświeć mnie!

Oświeć mnie!

Poszukujesz oświetlenia do swojego mieszkania ale nie chcesz kolejnej, nudnej, zwykłej lampki nocnej? Świetnie trafiłeś! Tutaj znajdziesz designerskie lampy! Co to oznacza? Nic innego jak wykorzystanie najnowszych trendów mody, którymi są m.in. lampy wiszące w postaci ogromnej żarówki na kolorowym sznurku czy takiej, które obudowana […]

Jaką ramę wybrać do obrazu?

Jaką ramę wybrać do obrazu?

Odpowiednia oprawa obrazu to niezwykle ważny element. Bez niej bowiem nawet najpiękniejsze arcydzieło nie będzie prezentować się dobrze. Obecnie nie ma problemu z tym, aby znaleźć ramy dopasowane do danego obrazu nie tylko pod względem jego wielkości, ale także jego stylu czy tematyki. Niezwykle różnorodne […]

Zautomatyzowana obsługa okien, czyli podniesienie standardu Twojego życia

Zautomatyzowana obsługa okien, czyli podniesienie standardu Twojego życia

XXI wiek, to czas nowych, zaawansowanych technologi. Jeszcze kilkanaście lat temu, nikt nie wyobrażał sobie, że w telefonie możemy mieć dostęp do internetu, a samochody będą napędzane prądem. Rozwój technologii znajduje coraz większe zastosowanie, także w budownictwie.

Wyposażenie ogrodu

Wyposażenie ogrodu

Jeżeli niedawno kupiłeś dom z dużą działką, na pewno zastanawiasz się, co będzie Ci potrzebne, aby przemienić ją w piękny ogród. Jak może wyglądać Twoja działka? Co będzie Ci potrzebne? Czy będą konieczne barierki ochronne drogowe?... Read More | Share it now!

Czy to czas na kupno mieszkania

Czy to czas na kupno mieszkania

Branża mieszkaniowa ma za sobą wiele trudnych okresów. Wpływ miało na to mnóstwo czynników. A jednak obecnie wydaje się, że sytuacja dąży do stabilizacji. Deweloperzy nie narzekają, ponieważ proponowane przez nich Stabłowice nowe mieszkania sprzedają się dobrze.

Alternatywa dla płytek w kuchni

Alternatywa dla płytek w kuchni

Podczas planowania remontu i przemeblowania kuchni warto zastanowić się nad dodaniem do jej wystroju czegoś oryginalnego. Często kuchnia to nie tylko miejsce, gdzie przygotowujemy posiłki, ale i miejsce, w którym całą rodziną siadamy do wspólnego obiadu. Na pewno przyjemniej będzie spożywać obiad w ładnym, eleganckim […]